Vita alakult ki a kulturális intézmények finanszírozásával kapcsolatban. Most megjelent maga a konkrét törvénymódosítás is, mindenki megismerhette a szövegét. Egy-két ellenzéki orgánum már úgy hozta le a hírt, hogy megijedt a Fidesz, visszavonulót fújt a kormány, mégsem akarják beszántani a Nemzeti Kulturális Alapot. Olyan információkkal hergelték az embereket, amelyek aztán nem bizonyultak valósnak. Ezt most úgy kommunikálták le, hogy meghátrált a kormánypárt és kihagyott bizonyos passzusokat az eredeti tervéből – vetette fel a témát a műsorvezető, M. Dobos Marianne.
Jobbágyi Zsófia kifejtette, a Fidesz biztosan nem hátrált meg, mert az eredeti tervezet pontosan ugyanarról szólt, mint amit konkrétan írásba foglaltak.
„Valóban egy nehéz terület a kultúra. Nehéz kérdés, hogy a művészetbe milyen szinten szólhat bele a mindenkori hatalom, és milyen szinten nem. Azonban itt abszolút nem erről van szó. Itt konkrétan van egy színész, aki bűncselekményt követett el, nagy valószínűséggel, hiszen többen áldozattokként terhelő vallomást tettek rá nem hivatalosan. Ezt egy intézmény egy éven keresztül eltitkolta.”
Az ellenreakció nem maradhatott el, több sajtóorgánumban megjelent, hogy az Újszínházban is történtek hasonló esetek. Később azonban kiderült egy közleményből, hogy a vádak nem igazak – reagált a műsorvezető.
Fodor-Horváth Zsófia a témával kapcsolatban azt hangsúlyozta, sem a kormány sem az állam nem fog beleszólni a színházak működésébe:
„Az, hogy az állam kézbe veszi most ezt az egészet, az nem azt jelenti, hogy arról fog dönteni, hogy a színpadon mi fog történni, hanem arról, hogy a színpad mögött mi zajlik. Abba viszont szóljon is bele, mert szemmel láthatóan nem jól működik ott most semmi.”
Kroó Zita a következőket fűzte hozzá:
„Nem azért kellene tüntetni, hogy most beleszól az állam, vagy nem szól bele, hanem azért, hogy igen itt több ember is van, akit zaklattak. Azért tüntessenek, hogy ilyen ne fordulhasson elő.”
Teljes műsor:
Hír TV