Óriási a felháborodás, hogy magyar ember ki előtt térdel le és ki előtt nem. Ha a magyar-ír meccset látták, vagy az utána következő eseményeket követték, akkor lehetett olvasni például Niedermüller Péter nyilatkozatát, aki azt mondta: jobb volt azon a napon írnek lenni. Orbán Viktort is kérdezték ezzel kapcsolatban, hogy ezt a BLM-mozgalmat mennyire kell támogatni egy ilyen jelenséggel, mint a térdeplés
- vezette fel a beszélgetést M. Dobos Marianne.
"A Magyar Labdarúgó Szövetség évek óta csatlakozott a Gyűlölet nem pálya kampányhoz, ezzel tulajdonképpen kifejezték, hogy a rasszizmusnak minden formáját elítélik. Egy éve jött be jobban a köztudatba a térdeplés a sportmeccseken"
- mondta Párkányi Eszter.
"Ez általános politikai erőszaknak a része, amit az USA-ban valami szédült elkezdett és végigfutott a világon, mint tulajdonképpen minden jelenség, amiről mostanában beszélgetünk. Tehát mint egy mesterséges járványt öntik be az emberekre az abnormálisat, az elviselhetetlent, a megmagyarázhatatlant. (… ) A térdelés vagy nem térdelés az ember szuverén joga. Térdeljenek le azok a gyarmatosító országok, amelyek a végletekig kizsigerelték a gyarmatokat és mindmáig kizsigerelik"
- reagálta Kondor Katalin.
Párkányi Eszter színművész a színház világából hozott példával élve mondta:
"Amikor van egy dramatizálandó helyzet, akkor pontosan tudják az azon dolgozó szakemberek, rendező, színész, hogy egy adott helyzethez mi való gesztusrendszerében: mi kevés vagy mi túlzás. A soknál több az elég. Tehát ehhez a helyzethez ez a fajta letérdeplés még minimálisan is túlzásnak mondható dolog."
Teljes műsor:
Hír TV