Trombitás Kristóf kifejtette, van egy érdekes aspektusa a terrorcselekményeknek, melyekről nem beszélünk.
Ez a fajta terror tipikusan az iszlám vahabista szárnyához tartozik az, mely a legtöbb vért hozta el az egész világra
- fogalmazott.
A vahabista ideológianak, amelynek kapcsán az elmúlt 15-20 évben a legtöbb iszlamista merénylet történt a világban, van egy nagyon komoly támogatója, Szaúd-Arábia, ahol a vahabizmus államalkotó eszme. A legsúlyosabb, hogy ez az ország a Nyugat egyik nagyon komoly szövetségese.
A pofájukba vigyorognak, közben a hátuk mögött dollármilliárdokat költenek terrorszervezetek pénzelésére
- tette hozzá. Kiemelte: megkötik a saját milliárdos üzleteiket az USA-val és Nyugat-Európával, miközben ezen államok lakóit tartják veszélyben a terrorizmus finanszírozásával. Trombitás Kristóf szerint ennek nem lesz addig megoldása, amíg Szaúd-Arábia létezik.
Simon János úgy fogalmazott, hogy Szaúd-Arábia egy feudális rendszerben szerveződött ország és az egész feudális struktúra további fenntartásához szükségesek ezek a régi ideológiák.
Ferencz Orsolya kifejtette, máris elindult egy kettős beszéd. Keresztények voltak az áldozatok, akikről Hillary Clinton úgy emlékezett meg Twitteren, hogy húsvét-hívők. Nem írták le, hogy keresztények.
Ezen túlmenően már elkezdték azt a fajta felmentést, hogy a christchurchi mészárlással megpróbálták összehozni ezt az eseményt, mintha a kettőnek lenne bármi köze egymáshoz
- fogalmazott. Hozzátette: mindezt teszik úgy, hogy a hatóságok már kijelentették, több évig tartó előkészület előzte meg a Srí Lanka-i robbantásokat. Logikailag sem lehet a kettő között összefüggés.
Kis Kornélia azon kérdésére, hogyan lehet feldolgozni egy hasonló tragédiát Ferencz Orsolya elmondta: ez a hit nagy próbája.
Hír TV