Csaknem 70 ezren kezdhetik meg felsőoktatási tanulmányaikat szeptemberben. A ponthatárok kihirdetése nem okozott nagy meglepetést, legalábbis ami a ranglistát illeti. A nagy egyetemek nagyjából ugyanúgy szerepeltek az általános felvételi eljárásban, mint az elmúlt években. A felvett elsőéves hallgatók számát tekintve továbbra is az ELTE a legnépszerűbb. A képzések területén sincs változás. A legtöbben idén is közgazdásznak és informatikusnak jelentkeztek.
Szabó Lajos, a Budapesti Corvinus Egyetem oktatási rektorhelyettese volt Földi-Kovács Andrea műsorvezető vendége, Magyarország élőben című műsorunkban.
„Hosszú távon érdemes ezt a folyamatot nézni, egy év trendváltozásából még nem érdemes messze menő következtetést levonni. (…) Azt gondolom, hogy nagy értéke van a diplomának és ahogy nézzük, ha a végzettség akár mondjuk a középiskolai érettségi, az alapképzés és a mesterképzés, akkor minél magasabbra megyünk, annál inkább látjuk, például az ilyen diplomás pályakövető rendszerekben, hogy a magasabb szintű végzettség az mind a kezdőfizetés, mind pedig egy bizonyos karrierlépcső után vagy eltelt évek után jóval magasabb a mesterképzéseknél, nyilván, aki mesterképzést végzett, nyilván alacsonyabb, aki alapképzést végzett és még alacsonyabb, aki érettségit. Tehát érdemes befektetni a tanulásba, a tudásba, ez látszik, hogy rövid és hosszútávon is megtérül.”
- hangsúlyozta Szabó Lajos, a Budapesti Corvinus Egyetem rektorhelyettese.
A BCE idén is a legjobb 10 egyetem között van.
A Budapesti Corvinus Egyetem legnépszerűbb szakjairól, valamint a felvételi ponthatárok kihirdetéséről, tekintsék meg teljes műsorunk:
Kapcsolódó anyagok:
Bódis: A jelentkezők háromnegyedét felvették valamilyen képzésre
Nyilvánosságra hozták az idei felsőoktatási ponthatárokat
Szentkirályi: A kormány mindent megtesz a magyar fiatalok boldogulásáért
Ma este hozzák nyilvánosságra a felsőoktatási ponthatárokat
Hír TV