2020 év végén meg is született a megállapodás a baloldali pártok között. Ezt Gyurcsány Ferenc - egy közös közleményben jelentette be Facebook oldalán. Megállapodtak, hogy 106 körzetben egy az egy ellen taktikát választják és egy közös miniszterelnökkel vágnak neki a 2022-es országgyűlési választásnak. A közös indulást Gyurcsányékon kívül megerősítette még az LMP, az MSZP, a Párbeszéd, a Momentum és a Jobbik is.
Jakab Péter szintén közösségi oldalán büszkélkedett az összefogással, ám mint kiderült a pártok közül utolsóként a Jobbik bólintott rá a Gyurcsány Ferenc által erőltetett közös listára az ellenzéki pártelnökök idei utolsó ülésén. Az egykori jobboldali párt ezzel végleg beállt Gyurcsány mögé.
A Mi Hazánk mozgalom szerint az LMP, a Momentum és a Jobbik feladta az elmúlt 30 évvel való szembenállását.
„Nem meglepő ami itt történik. A Jobbik már évek óta gyakorlatilag ipari méretekben változtatja meg a pillanatnyi álláspontját attól függően, hogy éppen aznap merről fúj a szél és szerinte éppen akkor mi a hasznos számára és mi nem”
- mondta az űrkutató, Ferencz Orsolya.
„Létrejött az ellenzék Molotov–Ribbentrop-paktuma. Ha jól emlékszem Vona Gábor volt, aki még azt mondta, hogy ő volt az, aki elvette a Jobbik lelkét és ami megmaradt a pártból, azt Jakab Péter most már egy zsák krumpliért adta el”
- vélekedett Megadja Gábor, eszmetörténész.
„Olvasztó tégelyként jelentek meg a saját definícióik szerint a magyar politika egén. Ha visszaemlékszünk a tökéletesen nemzet ellenes NOlimpia kampányra és az egyébként dicstelen indulásra... A Momentum abból a rosszabb helyzetből indul a Jobbikhoz képest, hogy ott már az indulás is egy elég gyatra és alávaló indulás volt. (…) Érdemes megfigyelni, hogy van-e még egyáltalán tősgyökeres Jobbik szavazó”
- fogalmazott a Vasárnap.hu főszerkesztője, Vágvölgyi Gergely.
„A szerencsi választás kicsit összetettebb és izgalmasabb volt, nem veséztük eléggé ki. (…) Most az a kérdés, hogy az a választási rendszer, ami már ’94 óta van, valóban hozza a kétpólusú szavazást, hogy két tömb fog egymásnak feszülni vagy fölmorzsolódik az egyik pólusa. Tehát a baloldali ellenzék saját szövetségi hálózata, így például az LMP, Jobbik, MSZP sorsa is bizonytalan”
- mondta Simon János politológus.
HírTV