Karácsony Gergely főpolgármester ősszel, a koronavírus-járvány második hullámának kezdetén arról beszélt, hogy szerinte a kormány elveszi a főváros pénzét, utána pedig kikényszeríti, hogy a városvezetés megszorításokat vezessen be. Karácsony nem is tétovázott, bejelentette: Budapest meghúzza a nadrágszíjat.
Budapest vezetése bécsi mintára öt, városüzemeltetéssel foglalkozó céget összevont. A Főkert, a Budapesti Temetkezési Intézet, a Főkétüsz, az FKF, a Főtáv és a Budapesti Városüzemeltetési Holding a jövőben egy közös közműcéggé olvad össze. Hogy mikor? Azt még nem tudni? Hogy miért? Az érv továbbra is a megszorítások, és az indokolatlan vezetői pozíciók megszüntetése.
Pár hónap leforgása alatt azonban változott a helyzet. Úgy tűnik, az igazgatók és az felügyelőbizottsági tagok helyett a dolgozókon kezdték a spórolást.
A kéményseprők most nem jártak szerencsével: szerdán már csoportos létszámleépítést jelentett be a Főkétűsz. Tüttő Kata a magyarázattal sem maradt el: a szocialista politikus úgy véli az elmúlt egy év rossz hatással volt a főváros adóbevételeire, és szerinte a kormány is úgy döntött, hogy az önkormányzatok fizessék meg ennek a válságnak az árát.
Igazából teljes a kétségbeesés, senki nem tudja, hogy mi lesz velünk, mindenki egyéni módon próbál boldogulni, semmilyen lehetőséget nem kínált fel senki
– mondta el stábunknak egy Főkétűsz-dolgozó.
Nézzük, mire jutott mégis pénz a főváros költségvetéséből?
Plakátok földön, vízen, levegőben: Budapest vezetése a problémák orvoslása helyett inkább ragasztót fogott, és szőnyeg - azaz plakát - alá söpörte a gondokat. Az ellenzéki kampány pár héttel ezelőtt kezdődött, a fővárosban lépten nyomon ilyen plakátokat látni.
A kettős mérce úgy tűnik most is működik: ha közpénzen kell a kormány intézkedéseit kritizálni, akkor arra jut forrás a fővárosban. Na, de ki ne akarná, hogy jusson pénz kukákra, ki ne akarná, hogy fessenek új zebrákat, és ki ne akarná, hogy az elküldött dolgozóknak legyen munkája?
Teljes adás:
HírTV