"Nyilvánvalóan végighazudtuk az utolsó másfél-két évet. Teljesen világos volt, hogy amit mondunk, az nem igaz. "
Gyurcsány Ferenc hírhedté vált őszödi beszédének nyilvánosságra kerülését követően példátlan tiltakozás-hullám indult el Magyarországon 2006-ban.
A többi pedig már történelem.
A tüntetők a Kossuth téren gyülekeztek.
Másnap a már tízezresre dagadt tömeg Toroczkai László vezetésével átment a szabadság téri MTV székházhoz, ahol azt követelték, hogy olvassák fel petíciójukat, ám ezt nem tették meg. A tömeg megrohamozta a székházat és szeptember 19-én kora hajnalban be is jutottak az épületbe.
A rendőrterror ezt követően szabadult el Budapest utcáin.
Október 23-án azonosítószám nélküli rendőrök a Fidesz-rendezvény békés megemlékezéséről hazaigyekvőket is bántalmazták. Aznap, valamint másnap tömegoszlatás közben számos békés tüntetőt vertek meg a gumibotnál jóval súlyosabb sérüléseket okozó viperával. Egyes tüntetőknek a rendőrség által bevetett gumilövedék okozott súlyos és maradandó sérüléseket, volt, akinek a szemét lőtték ki.
Lévay Atilla esetéről is készült videófelvétel.
2006 október 23-án az Astoria felől ment a Deák tér felé. Amikor a rendőrsorfal közelébe ért, az megnyílt előtte majd a rendőrök minden oldalról ütni-verni, rúgni kezdték.
Dobrev Klára máshogy látja a történteket
Az erőszakos tüntetők miatt sok rendőr megsérült 2006-ban - így magyarázta DK miniszterelnök-jelöltje néhány héttel ezelőtt a történteket.
A Nemzeti Jogvédő Szolgálat ügyvezetője szerint az amit Dobrev Klára állított nem felel meg a valóságnak.
Völgyesi Miklós szerint Gyurcsány Ferenc felelőssége vitathatatlan a 2006-os eseményeket illetően. A Legfelsőbb Bíróság nyugalmazott tanácsvezetője arról beszélt, hogy felesleges elkezdeni a számháborút a sérülteket illetően.
Varga Judit igazságügyi miniszter: Látjuk, hogy ki az ellenzéki összefogás hátsó mozgatórugója, ki a fővezére.
A 2006-os rendőri fellépések következtében sérelmet szenvedett emberek és a rendőrattakok áldozatai közül még mindig vannak, akik az események után 15 évvel sem kaptak kártérítést. Erről már Varga Judit beszélt az informátornak. Mint mondta, a magyar kormány a korábbi kártérítéseknek megfelelő, 862 euró kártérítési összeget ajánlja fel annak az 53 áldozatnak, akiknek alapvető jogait a Gyurcsány-kormány lábbal tiporta és a mai napig nem kapták meg az őket megillető jóvátételt.
A 2006-os eseményekről hamarosan egy játékfilmet is bemutatnak. Kálomista Gábor a producer arról számolt be az Informátornak, hogy számtalan támadás érte a film miatt.
Gyurcsány Ferenccel a Tapolcára meghirdetett utcafórumán szerettünk volna interjút készíteni a 2006-os eseményeket illetően, de az Informátor kérdéseire nem volt hajlandó válaszolni. Ellenben a tapolcai ellentüntetőket már nem tudta figyelmen kívül hagyni.
Tapolcán így a tervezettnél sokkal korábban volt kénytelen elhagyni a helyszínt Gyurcsány Ferenc, De azért néhány selfire még maradt ideje.
Teljes adás:
Hír TV