A migrációs törvények eltörlését ünnepli az olasz kormányoldal. A volt belügyminiszter, Matteo Salvini szigorú migrációs politikájának így vége, és új csomag készül Olaszországban, melynek fontos elemei, hogy újra lesz humanitárius menedékkérelem, rendkívüli menedékkérelem és visszatér a régi befogadó rendszer. Déri Stefi műsorvezető felvetésére, hogy ezek közül melyik a legveszélyesebb, Georg Spöttle kijelentette, a felsorolásból hiányzik a meghívó. A Nézőpont Intézet elemzője szerint az olaszországi migrációs törvények eltörlését úgy értelmezik azok az afrikaiak, akik nagyrészt Olaszországba tartanak, hogy szívesen látják őket, ugyanúgy, amikor Angela Merkel német kancellár 2015-ben gyakorlatilag meghívót küldött a migránsoknak.
Visszaállították a régi rendszert, igazából lazítottak mindenen. Eddig a migránshajókat lefoglalhatták, vagy minimum egymillió euró pénzbírságra büntethették őket, most ezt lecsökkentették 10 ezer euróra, amit könnyedén ki fognak fizetni a Nyílt Társadalom Alapítvány kasszájából, amit Sorosék utalnak nekik
– tette hozzá.
Georg Spöttle a mostani folyamatot nagyon veszélyesnek minősítette rámutatva arra,
ha Afrika 1,2 milliárdos lakosságából csak 20 millió fiatal elindul, azzal a római kormány óriási problémát húz a nyakára.
Idén már 24 ezer migráns érkezett Olaszországba, szemben a tavalyi 7 ezerrel, amikor még Salvini törvényei voltak érvényben. Jól mutatják a számok is a szigorítások enyhülését. Statisztikák szerint az Olaszországba érkezők 80 százaléka gazdasági bevándorlónak számít.
Arra a kérdésre, hogy mit kezd Olaszország a migránsokkal, Speidl Bianka, a Migrációkutató Intézet vezető kutatója elmondta, az ottani bevándorlási helyzet alapvetően a belső szétosztáson alapul és általában idénymunkásokként alkalmazzák őket, de sokan a migránsok közül erre alkalmatlanok, a másik pedig, hogy árusként helyezkednek el és hamis termékeket próbálnak meg értékesíteni, amiben egyébként hatalmas pénzek vannak.
Az európai terrorszervezeteknek a legnagyobb bevételei ezekből a hamisított árukból, valamint a drogkereskedelemből származik. Tehát a migránsok az idénymunka elhanyagolható százaléka mellett elsősorban, közvetve, vagy közvetlenül a különféle szélsőséges terrorista szerveztek vagy adott esetben az olasz maffiához kapcsolódó gazdasági szervezetek időszakos munkavállalóivá válnak
– mutatott rá Speidl Bianka.
A Migrációkutató Intézet vezető kutatója szerint fel kell hívni a figyelmet arra is, hogy óriási pénzek forognak Olaszországban. Az NGO-k „eltárolják” ezeket az embereket a szakértő megfogalmazása szerint, aki kiemelte, meg kell említeni az olasz Caritast is, ami a legnagyobb migránsellátó szervezet Olaszországban.
Teljes adás:
További téma:
Tényleg csökkent-e a terrorveszély Európában?
A hatóságok dzsihadista toborzó- és propagandaanyagokat, például oktatóvideókat, illetve erőszakra buzdító tartalmakat, a terrorszervezeteknek a közösségi média oldalaira feltöltött beszámolóit találták meg. Az összegyűjtött hivatkozások és az azokon tárolt tartalmak ügyében a hatóságok felvették a kapcsolatot az internetes platformok üzemeltetőivel. Az akcióban Horvátország és Szlovénia mellett Albánia, Bosznia-Hercegovina, Észak-Macedónia, Montenegró és Szerbia hatóságai vettek részt.
Az Europol adatai szerint 2019-ben 3 dzsihádista támadásban 10 ember veszítette életét, míg 2018-as évvel, amikor 24 merényletben 13 embert öltek meg. A szakemberek megjegyzik, bár a dzsihádista terrorizmus áldozatainak száma csökkenést mutat 2015 óta, azonban továbbra is magas az Európai Unióban a terrorfenyegetettség szintje.
HírTV