A magyar kormány azért dolgozik, hogy az itt élőknek „jól menjen a sora”. Ez a „nagy csapat” úgy gondolta, hogy elég abból, ami az elmúlt évtizedekben történt, hogy sikerült a nemzetet többszörösen és nagyon alaposan eladósítani, beleértve az államot, a vállalkozásokat és a háztartásokat - mondta Boros Imre.
Mi azért nem örülünk a kamatemelésnek, mert akkor megint kiszívják a jövedelmeket az országból
– reagált a közgazdász Bayer Zsolt kérdésére, miszerint miért van az, hogy a balliberális közgazdászok és elemzők „élnek-halnak” a jegybanki alapkamat emelésért, alig várják, hogy legyen, ezzel szemben a nemzeti oldal miért nem akarja.
Annak örülünk, ha kézben van a nemzeti valuta értéke, azaz az infláció stabilitása, ha lehet az árfolyama is, és nincs arra szükség, hogy különböző hadműveletekkel becsalogassuk a tőkét Magyarországra - folytatta.
Ez egy nemzeti érdekű szemlélet, szemben azzal, amelyet a balliberálisok fújnak hátulról megtámogatva a civil szervezetekkel - mutatott rá.
A Matolcsy-féle úgynevezett unortodox gazdaságpolitika az elmúlt évek alatt szembement azzal a balliberális kánonnal, miszerint az alacsony infláció feltétele a magas banki kamat és fordítva, és bebizonyította, hogy az ellenkezőjét is meg lehet csinálni, azaz alacsony infláció mellett alacsony marad a jegybanki alapkamat – vetett közbe Bayer Zsolt.
Az elmúlt hetven évben az volt a Magyarországgal kapcsolatos szemlélet, hogy mi egy tőkeszegény ország vagyunk, ezért be kell hozni azt hitel vagy működő tőke formájában.
A dolog lényege, hogy külső forrásokat kell igénybe venni és akkor lesz növekedés és felzárkózás – fogalmazott Bogár László.
Ugyanakkor az igénybe vett külső források mindig olyan súlyos egyensúlytalanságot, deficiteket hoztak létre, hogy nem felemelkedtünk, hanem elszegényedtünk miattuk - emelte ki.
A titok nyitja ott van, hogy ezeket a külső forrásokat az elmúlt hetven év során a legutóbbi évekig mindig úgy vettük igénybe, hogy kiderült róla, hogy számunkra deficites.
Úgy volt beszabályozva a globális pénzszivattyú, hogy utána jóval többet szívott ki, mint amennyit ténylegesen igénybe vettünk. Ugyanez volt igaz a bejövő külföldi tőkére is.
Bogár László leszögezte: nincs olyan, hogy steril közgazdaságtan. Olyan van, hogy hatalomgazdaságtan.
Kilenc évvel ezelőtt egy olyan ember került a jegybank élére, aki végre a haza érdekeit tartja szem előtt – jegyezte meg Bayer Zsolt.
Hír TV