Tiszeker Ágnes szerint, ha az esélyegyenlőség szempontjából nézzük, akkor valóban fennáll egy olyan teljesítményelőny, ami nem csalással, vagy doppinggal jár, hanem egyszerűen a biológia okán.
Attól függetlenül, az a teljesítmény, amit ő produkál, az egy női mezőnyben jóval nagyobb és jóval több, mint azoknál a hölgyeknél, akik nem ilyen biológiával születtek (…) bizonyos anatómiai paraméterek, amelyeket gyermekkoruktól kezdve elérnek a sportolók, azt a fajta előnyt nem lehet behozni
– tette hozzá a Magyar Antidopping Csoport vezetője.
Tiszeker Ágnes felvetette, a dopping egy egészséges emberbe történő hormonális beavatkozás teljesítménynövelő céllal, ugyanakkor, ha teljesítménycsökkenés céljából avatkozunk be hormonálisan egészséges emberekbe, akkor ez jogos-e sportorvosi szempontból?
Benedek Dalma többszörös világ- és Európa-bajnok kajakozó szerint nagyon nagy különbség, ha valaki születetten alkalmas egy adott sportra, vagy a biológiai beavatkozásnak köszönhetően érvényesül.
Halkó Petra ezzel kapcsolatban arra hívta fel a figyelmet, hogy a mesterséges beavatkozásnak is köszönhető eredmények elérése nem fair azokkal szemben, akik tényleg kemény munkát tettek abba, hogy sikeres sportolók legyenek.
Arra a kérdésre, miért nem lehet egy külön, harmadik számban indítani a transznemű sportolókat a versenyeken, Tiszeker Ágnes elmondta,
lehet, hogy ez a jövő, egy logisztikai és jogi kérdésről van szól, amihez a szabályokat ki kell alakítani.
Teljes adás: