A kiállítás megalkotói rendhagyó módon egy fordított időkezelési technikát alkalmaztak. Ez annyit jelent, hogy a tárgyakat, technológiákat napjainktól kezdve, az időben visszafelé haladva mutatja be a kiállítás.
A 20. század elejéig a vízi- és hajómalmok határozták meg a magyarországi lisztelőállítást. A földszinten a főbb malomtípusokat műtárgyak, rajzok, fotók, makettek, filmek és animációk mutatják be.
A kiállítás második szintjén a molnárok munkáját, a munkához szükséges eszközöket, és a molnárcéhek működését ismerhetik meg az érdeklődők. Ezen a szinten a látogatók olyan tárgyakkal találkozhatnak, mint például az ónkancsók vagy a fajansz edények.
A Skanzen területén öt olyan malom található, amit működés közben is meg lehet tekinteni. Ezek között van tiprómalom, szárazmalom, vízimalom, szélmalom és egy 19. század végéről származó daráló malom is.
Ha valaki ilyen, vagy ehhez hasonló történeteket szeretne megismerni a magyar malomtörténetről és a molnárokkal, az egészen október 31-ig látogathatja meg a kiállítást. Majd a tárlat jövő áprilisában fogja újranyitni a kapuit.
Teljes riport: