Két év után ismét kitört egy napjainkban is aktív vulkán az Etna, Szicília északkeleti részén. Catania város repterét le kellett zárni, mivel területét és a kifutópályák nagy részét hamu borította be, a légi közlekedés ilyen körülmények között nem megengedett.
A múltban az egyik legnagyobb légi problémát a 2010-es izlandi vulkán kitörése eredményezte. Ekkor Európa-szerte légtérzárat rendeltek el, ez pedig a második világháború óta a legnagyobb leállást jelentette az európai légi közlekedésben.
Az Etna kitöréseit már több mint 1500 éve feljegyzik, az utóbbi 400 esztendőben azonban változás volt tapasztalható: a vulkánból ugyanis más-más jellegű magma tört a felszínre. 1865 óta a kitörések úgynevezett periódusokban követik egymást, és általános jellemzőjük, hogy mindig a sorozat utolsó kitörése a legerősebb. Az Etna esetében évente többször is előfordul, hogy vulkáni hamut vagy épp lávát lövell a magasba, az utolsó nagy robbanásos kitörése 2022-ben volt.
A napokban nemcsak az Etna mutatott aktivitást. A „füstölgő hegynek” nevezett Popocatépetl kitörései szürke színűre festették a környező települések égboltjait. A Mexikóvárostól mintegy 72 kilométerre délkeletre fekvő vulkán 1994 óta aktív. Mivel ez a világ egyik legjobban megfigyelt vulkánja, tudósok, kamerák és érzékelők szorosan figyelemmel kísérik.