Szombaton a Nemzeti Lovardában tartott sajtótájékoztatón, a Magyar Lovassport- és Lótenyésztés Fejlesztési Program került bemutatásra.
A magyar, lovas nemzet, tartja a mondás. Azonban a második világháború után a szocializmusban eltávolodtunk a lovaglástól, de a rendszerváltás utáni időszak is lejtmenet volt a lovassport számára.
A Magyar Lovassport Szövetség 2009-ben kezdte el az újjáépítő munkát. A cél az volt, hogy nemzetközi szinten is újra elismerjék a magyar lovasokat.
Magyar Lovassport Szövetség elnöke nem véletlenül a 12-szeres kettesfogathajtó világbajnok, és 15-szörös magyar bajnok, valamint kilencszeres derbigyőztes, a díjhajtás rekordere Lázár Vilmos. 2009-ben az Ő vezetésével kezdtek bele a máig tartó újjáépítésbe.
Egy jó lovasnál sem mindegy milyen lóra ül fel. Egy-egy sport ló ára a nemzetközi piacon akár a milliárdot is elérheti. Sok magyar tenyésztő így inkább külföldre adott el versenylovakat. A Magyar Lovassport Szövetsége ezért stratégiát váltott és egy német partnerrel kezdett el közösen dolgozni. A hosszú távú cél a ló és a lovas utánpótlás olimpia szellemében való nevelése. Cél az is, hogy a szövetség saját versenylovait később a sportág számára tudják tenyészteni. Jelenleg 6 kanca és 2 mén és 2 herélt van a programban.
A Nemzeti Lovardában tartott sajtótájékoztatón, a Magyar Lovassport- és sportlótenyésztés Fejlesztési Program került bemutatásra. Két fő célja a programnak, hogy az olimpiai szakágakban, újra legyenek magyar lovasok is az olimpián.
Az új program segítségével lehetőség nyílik arra, hogy már a 2024-es párizsi olimpiára is kvótát szerezhessenek a magyar kiválóságok.
Az eseményen kiosztották a legmagasabb lovas kitüntetést, a Gróf Széchenyi István Emlékérmet is a lovasportban tevékenyen és sikeresen résztvevők számára.