– Mi változott azzal, hogy augusztus elsejétől az Energiaügyi Minisztérium egységes irányítása alá került a hazai vízügyi ágazat?
– A vízgazdálkodás egy körforgásra épülő, egységes, megbonthatatlan terület, amit nem lehet részekre osztani, ezért hoztuk létre az integrált szervezetet. Egy közös minisztériumba szerveztünk három felelősségi kört: a vízgazdálkodást, a vízvédelmet és a víziközmű-szolgáltatást, amivel a vízügyes társadalom kérését is teljesítettük.
– Orbán Viktor miniszterelnök arról beszélt, hogy komoly bérrendezésre számíthatnak a vízügyi ágazat dolgozói. Mit jelent ez a gyakorlatban?
– Január elsejétől átlagosan 30 százalékkal nő a vízügyi igazgatóságok, illetve az Országos Vízügyi Főigazgatóság bértömege, ami kilencmilliárd forint többletet jelent, majd 2026-tól újabb 12, 2027-től pedig további 10 százalékkal emelkedik a dolgozók bére. Ez azt jelenti, hogy alig több mint két éven belül 60 százalékkal fog növekedni a bérszínvonal.
A víziközmű-ágazatban már 2024 januárjától 10, majd az év közepén egy újabb 5 százalékos bérfejlesztés volt, ráadásul nemcsak az állami, hanem az önkormányzati cégeknél is.
A teljes cikket a Magyar Nemzet oldalán olvashatják, IDE KATTINTVA!