Jó hallani, hogy azt mondják, elfelejtik, hogy hol vannak, vagy szabadjára engedik a képzeletüket és a kreativitásukat – mondta Maria Christina Harper, zeneterapeuta.
Egy zeneterapeuta is érkezett hozzájuk, akinek segítségével a rabok öt általuk komponált zenei produkciót adtak elő a börtönben. A program fontos része volt, hogy az elítéltek megtanuljanak hangszereken játszani, valamint dalszövegeket írni.Szerintem a zene mindenkinek segít, akár börtönben van, akár nem, hiszen a zene kísér az utadon. Ha rossz kedved van, segít, hogy jobban érezd magad. A zene segít az érzelmeid kifejezésében is
– folytatta Harper.
A különleges zenei projektet a Görög Nemzeti Operaház támogatta, amely már hetedik éve tart zenei és tánc workshopokat a börtönökben. Bár a kezdetekben a rabok vonakodtak az előadásoktól, mostanra mindenki élvezi a lehetőséget.
A Korydallos börtönben szigorúan őrzött rabokat tartanak fogva, ahol a bűnözők több eszméletlen szökési kísérletet is végrehajtottak, olykor sikerrel. 2006-ban például egy albán és egy görög férfi lépett meg egy helikopter segítségével.
Nyugatabbra utazva, egészen pontosan a spanyolországi Madridba, ahol a híres francia zongoraművész, Violette Prevost és együttese kápráztatta el a helyieket, méghozzá a Pradolongo mesterséges tó közepén. A hangszer egy úszó szigetre helyezték, amely fontos része az előadásnak, hiszen a vízi környezet egy teljesen más akusztikát ad a produkciónak.Azzal játszunk, ami a környezetünkben történik. Tehát van szél, van fény és ez rengeteg erőt ad a művészi kifejezésnek és a zenének. Folyékonyságot és hatást kölcsönöz neki. Ráadásul a közönséggel való kapcsolat is fontos, mert olyan környezetben vagyunk, ahol könnyebb megérinteni őket. Nincsenek falak, amik elszigetelik a művészeket a hallgatóságtól
– mondta Violette Prevost.
Az együttes augusztusig turnézik Spanyolországban, de ez volt az egyetlen alkalom, hogy Madridba fellépett.