Folytatódik a digitális átállás a magyar egészségügyben, jövőre már online is kérhetünk időpontot az orvoshoz. M. Dobos Marianne műsorvezető azon kérdésére, hogy ez miként érinti a kórházi várólistákat, Takács Péter elmondta, a várólisták alatt a szakma a műtéti várólistákat érti alatta, ugyanakkor laikusként az állampolgárok a várakozási időt értik alatta.
A járóbeteg irányítási rendszer, ami most van tesztelés alatt, az online időpontfoglalás, az ezt fogja segíteni, transzparenssé teszi, tehát kiküszöbölődnek a párhuzamos foglalások, illetve látni lehet majd online módon, hogy az egyes szakrendelők, milyen óránkénti betegszámmal dolgoznak, akik a szükséges mértéket éri el, akár Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központon, akár a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelőn keresztül tudnak jelzést kapni, hogy tessék a betegellátást felpörgetni
- mutatott rá az államtitkár.
Pintér Sándor belügyminiszter kedden bejelentette, hogy januárban átlagosan 11 százalékos béremelés volt az orvosoknál, jövő márciusban pedig a szakdolgozók, szakápolók bérrendezésének második üteme következik.
A szakápolók javadalmazásának változása kapcsán Takács Péter emlékeztetett, volt egy történelmi léptékű orvosi béremelés és idén folytatódott a szakdolgozók béremelési programja is.
Arra a kérdésre, hogy mennyire elégedett jelenleg az orvostársadalom, a politikus elmondta, akik nem a paraszolvenciából tartották el magukat, nagyon elégedettek lehetnek.
Kiemelte, látni, hogy
néhány év alatt az orvosi bérek a négyszeresére emelkedtek, ugyanez a cél a szakdolgozók esetében is.
Az ő bérük néhány év alatt a duplájára emelkedett, most pedig két lépésben, aminek az elős lépése idén júliusban megvolt, illetve a következő lépés jövő márciusban lesz, ugyanezt a szintet szeretnék elérni.
Teljes beszélgetés: