Magyarország és Lengyelország megvétózta az unió hétéves költségvetését és a koronavírus-járvány miatt kialakult helyzet miatt életre hívott gyorssegélyt is – vezette fel a műsor első témáját Bayer Zsolt.
Boros Imre erre megjegyezte,
hogyha az Európai Unió intézményei és hatóságai nem „izmoznának” állandóan és végeláthatatlanul a jogállamisággal, akkor réges-rég túl lehetnénk már mindkét költségvetésen.
A közgazdász arra is emlékeztetett, hogy kompromisszumos javaslatként az is felmerült, hogy az alapköltségvetés elfogadását nem lehet olyan kritériumokhoz kötni, mint migráció vagy jogállamiság. Boros Imre rámutatott arra is, hogy az EU-nak mindennél fontosabb lett volna, hogy a V4-eket bekényszerítsék a karámba, még annál is, hogy a délieket kihúzzák a gödörből.
Bogár László szerint a történtekről sokat fogunk még beszélni, hiszen ez egy történelmi határkő. A közgazdász kiemelte, hogy
egyre jobban látszik, hogy az unió vezetői csak bábok, nagyobb hatalmak terveinek végrehajtói, akiknek cselekedetei az elmúlt mintegy öt évben három téma köré szerveződtek: ez a migráció, a klímahisztéria, valamint a koronavírus.
Bogár László szerint e három téma mind-mind a globális fegyelmező és ellenőrző hatalom eszköze, ezek közül kiemelkedik a vírus. A szakértő leszögezte, hogy amire most Orbán Viktor vállalkozott az egy történelmi tett, hiszen a lengyelekkel együtt
most bebizonyíthatják, hogy itt egy színjátékról van szó, ahol az EU uralmi struktúrái brutális fegyelmező és ellenőrző hatalmat akarnak átvenni. Európa sorsa pedig az Európai Parlamentben dől majd el
– hívta fel a figyelmet Bogár László.
A műsor második felében most is érintették a még mindig több kérdést felvető és lezáratlan amerikai elnökválasztás ügyét.
Teljes adás:
Hír TV