Emlékeznek még Tóth Imre Miklósra ? Nem?
Pedig ő volt a borsodból induló éhségmenet szervezője. Néhány évig tartott a Miskolcról-Budapestre gyalogtúra, majd elhalt a kezdeményezés. A szocik természetesen azonnal lecsaptak a sztorira és beálltak az ügy mögé.
2012. február 06-át írtuk. Reggel kilenckor több volt az újságíró, mint a szimpatizáns a gyülekezőhelyen. A szocialista politikusok is csak késve érkeztek. Ott volt az éhségmenetnél a luxusvillájáról ismert korábbi miskolci szocialista alpolgármester, Mokrai Mihály, Gúr Nándor, a párt megyei elnöke és Ujhelyi István, a Parlament szocialista alelnöke is. Bár a menetet a pártoktól függetlennek hirdették, a kezdő jelet Nyakó István adta meg.
Az akciót Tóth Imre Miklós szervezte, miután elvesztette állását. Ezért indult útnak gyalog Budapestre. A civil akcióhoz az MSZP tagjain kívül több szocialista polgármester is csatlakozott.
A menet végül a mínusz 10 fokos hidegben elindult a főváros felé. Az akció Miskolcon nem mindenkinek tetszett. A csapat délre ért Nyékládházára.
Itt ebéddel várták az éhségmenetet.
A csapat egy hét múlva, a Parlament tavaszi ülésszakának kezdetére ért a Kossuth térre.
A menethez több Borsod megyei szocialista képviselő is csatlakozott. Budapesten metróra szálltak, és úgy érkeztek a Parlamenthez.
A szocialista képviselők jelképesen át is adtak 47 ezer forintot a Nemzetgazdasági Minisztérium képviselőjének. A szaktárca Szabolcsból érkező államtitkára azzal vágott vissza, hogy a szocialisták idején jóval kevesebbet ért meg az államnak a közmunka.
A demonstráción a kormányellenes transzparensek mellett feltűntek az MSZP helyi szervezeteinek táblái is.
Az év emberének választották az ellenzéki oldalon, tüntetések főszereplője volt
Sándor Mária, a fekete ruhás ápolónő.
Egy jobb egészségügyért küzdött, természetesen őt is felkarolta több párt, no meg a civilek. Majd belefáradt a harcba, még öngyilkossággal is próbálkozott, de sikerült megmenteni. A címlapokról azóta lekerül.
Közszereplői pályafutását azzal kezdte, hogy, 2015. február elején levelet írt Orbán Viktornak, Áder Jánosnak és Balog Zoltán miniszternek az egészségüggyel kapcsolatban.
Mindhármuktól kapott választ, amelyekben szerinte konkrétum nem volt, húzódása nem volt végleges, látta a megmozdulásokat, úgy döntött, folytatja közéleti ténykedését.
Ez azonban nem volt sikeres: nem kapott munkát, társai elmaradtak tőle, az egészségügyi dolgozók sem álltak mögötte.
Állandósuló konfliktusai miatt öngyilkosságot kísérelt meg, felvágta az ereit, de megmentették. 2017. júniustól Iványi Gábor Oltalom szükségkórházában dolgozik.
Hír TV