Magyar Györgynek az ügyvédi karrierjéből fakadóan nagyon erős politikai kapcsolatai vannak, főleg a baloldalon és igyekszik ezt a tőkéjét politikai tőkévé is áttranszformálni – fejtette ki véleményét Deák Dániel. A XXI. Század Intézet vezető elemzője hozzátette már a 94-es választás alkalmával megmérette magát főpolgármester-jelöltként, akkor viszont elbukott. Ezt követően volt egy saját pártja, szóval egyértelmű volt, hogy a 90-es évek végén is voltak politikai ambíciói, majd jött egy hosszabb kihagyás, de 2010-től újra előtérbe kerültek a politikai akciói. Jellemzően ellenzéki mozgalmakhoz adta az arcát 2010-2014 között.
Mielőtt tovább tolnánk a politikai karrier nélküli ügyvéd életútját, felidézünk néhány olyan ügyet, ami az egész országot érdekelte és ki más lett volna a védőügyvéd, mint Magyar György – kezdte felvezetőjét Apáti Bence. Ilyen volt például Ambrus Attila esete, a Zsanett-ügyben az egyik rendőrt képviselte, de védte Balla Irma fiát is. Majd jött a vörös iszap és vitt mindent. Magyar György ebben is látta a kihívást és pertársaságot hozott létre a károsultakkal.
A folytatásban egy kicsit előreszaladunk az időben: 2015-ben Magyar György így nyilatkozott a börtönbizniszről a Hír TV-nek.
Az irodánk rendszeresített egy adatlapot és ezt juttatjuk el a börtönben élőknek. Így lehetőségük lesz arra, hogy válaszoljanak a lapon feltett kérdésekre – mondta és mutatta meg a nyomtatványt Magyar György.
Ezt követően őt bízta meg Simicska Lajos a Mahír-Cityposzterek ügyével. A Fővárosi Közgyűlés ugyanis úgy határozott, hogy felbontja a szerződést a céggel, és az oszlopokat el kell bontani. Bontás és pereskedés következett. Ezt az ügyet végül megnyerte Magyar.
A jogi kitérő után vissza a politikába. 10 évvel első főpolgármesteri próbálkozása után, 2014-ben visszatért, hogy meghódítsa Budapestet. Igaz, 2010-től több tüntetést is szervezett és a szárszói találkozó állandó vendége volt.
Gyuri bácsi mindenhez (is) értett, mindenről volt véleménye, amit hol máshol fejtett volna ki, mint Kálmán Olgánál, a Hír TV-ben.
A kampányban voltak negatív élményei is. Például akkor, amikor az újságírók arról kérdezték, nem üt-e vissza rá, hogy fia részt vett a Magyarországot ekéző uniós jelentés elkészítésében.
Magyar György életpályáját elnézve, az a mondás jut eszünkbe, hogy suszter maradjon a kaptafánál. A politika neki nem hozott sok szerencsét, maximum tovább építette kapcsolatrendszerét.
A Főhős második részében Boros Imre közgazdásszal idéztük fel a múltat, azt az időt, amikor a Magyar Nemzeti Bank sem magyar, sem nemzeti nem volt, de miniszterségéről is faggattuk.
Teljes adás:
Hír TV