„Nem kevesebbet állítottak, minthogy a Budai Vár eredeti állapotának helyreállításával Magyarország a ’44-es állapotokat kívánja nem csak a terekben, hanem a politikában is visszaállítani. A Budai Vár rekonstrukciója ugye Ybl Miklós és Hauszmann Alajos építészek munkájával kialakított tereinek újraépítése vagy rekonstrukciója az mennyiben a ’-44-es állapotot állítja helyre?”
- kérdezte Földi-Kovács Andrea műsorvezető.
„Annyiban a ’44-es állapotot, amennyiben minden olyan épület visszaállítása visszaállítaná azt az állapotot, amikor lerombolták, tehát hogy tulajdonképpen ez a ’44-es dátum, amit megjegyeztek, ez pont az az időszak, amikor a németek és a szovjetek ugye az ostrom során lerombolták a Budai Várat. Azt, hogy Horthy is azelőtt benne lakott az tulajdonképpen csak egy véletlen, hiszen ő kormányzóként oda költözött az egykori királyi palotába, aminek egyébként építészetileg, gyakorlatilag semmi köze nincsen a Horthy-korszakhoz”
- válaszolta Szende András várostervező.
„Maradjunk a Deutsche Welle tudósításánál és az általuk megfogalmazott kritikáknál”
- mondta a műsorvezető.
„Németország egy irányított demokrácia, legalábbis szerintem, ahol olyan tanfolyamokat indítanak vagy olyan képzéseket, hogy hogyan kell helyesen megélni a demokráciát. Ez tulajdonképpen nonszensz, ez tulajdonképpen már egy posztópiának az ideológiája lehetne vagy a gerince”
- reagált a témával kapcsolatban Kötter Tamás író, jogász.
Hír TV