„Jól kell tudnunk látni ezeket az eseményeket. (…) Volt egy békés tüntetés, mert nem tudjuk mikorra tudjuk meg, hogy demokratikus volt-e az amerikai elnökválasztás vagy nem. Valakik el akarták mondani és állítólag 95%-uk keresztény konzervatív ember volt. Elmentek és ki akarták fejezni nemtetszésüket és ebbe a békés tüntetésbe keveredett bele az agresszió. Ennek az agressziónak az apropóján pedig az egész kereszténységet lehet hitelteleníteni”
- mondta Gável András a Vasárnap.hu publicistája.
„Nem gondolom, hogy minden amerikai, akinek hite van Jézusban az Trumpra szavazott volna vagy Trumpra kellett, hogy szavazzon. A keresztény ember mindig Jézusra szavaz elsősorban, az pedig más dolog, hogy ez a politikában hogyan csapódik le. A kereszténységnek viszont van társadalmi tanítása és ezt nyilvánvalóvá kell tenni, hogy nem úgy, mint valami filozófiai irányzatnak, hanem a Szent írásnak van. (…) Azt látom, hogy az emberek nem akarják elfogadni, hogy egy vallási meggyőződése az embereknek bizonyos társadalmi kérdéseknek a rendezése”
- fogalmazott az Axióma alapítója, Giró-Szász Áron.
„Nincsenek keresztények a csúcstechnológiák világában. Hagyta a kereszténység azt, hogy teljes iparágakból, a szólás, a média, a publicitás teljes struktúrájából teljesen kiszoruljon. Nincsen a Facebooknál, Twitternél vagy a nagyobb amerikai cégeknél senki, akinek a keresztény aspektusok bármilyen fokon fontosak lennének. Ha valamit a kereszténység szeretne a társadalmi tanításával megvalósítani, akkor igenis fel kell lépniük az ellen, hogy teljes mértékben elliberálisodjon a komplett csúcstechnológiai ipar”
- vélekedett Kohán Mátyás, a Mandiner külpolitikai újságírója.
Ahogy az Egyesült Államokban, úgy hazánkban is egyre nagyobb teret kapnak a homoszexuálisok házasságát és számukra gyermekek örökbefogadását propagáló mozgalmak. Ez tette szükségessé a decemberben elfogadott alkotmánymódosítást, amely azt a triviális tételt mondja ki, miszerint az apa férfi, az anya nő. Az év végén azonban a genderlobbi heves ellentámadásba ment át.
„Én folyamatosan érzékelek egy kereszténység ellenes attitűdöt, nagyon jól megszervezett szellemi áramlatot, melynek az a célja, hogy az egyházat és a kereszténységet aláássa. Pont azért akarják ezt, mert a hagyományos identitásközösségek legerősebb bázisa az egyház és a kereszténység. Pontosan tudják, hogy mit kell célba venni”
- mondta Köntös László, református lelkész, a Pápai Református Gyűjtemények igazgatója.
„A keresztény üzenetet elutasítják. Azt az életet, amiben eddig éltünk, az evidenciákat próbálják egy nagyon rövid múltra visszavezethető ideológia mentén ráerőszakolni a társadalom többségére. (…) A rendszerváltás óta eltelt már 30 év és az első 20 évben nem ez volt a legfontosabb kérdés és jobboldali – baloldali kormányok is voltak és a házasság definíciója ugyan az volt és az is maradt és visszamenőleg nem szórunk rájuk átkokat, hogy ők homofóbok voltak, mert nem ezt nem tették lehetővé. 2000 éve ez egy evidencia”
- mondta Márkus Tamás, református lelkész.
Teljes adás:
HírTV