A fehér csikóhal, vagy más néven sydneyi csikóhal, a második csikóhalfaj, amelyet az egész világon veszélyeztetettnek minősítettek, Ausztráliában viszont az első. Ez nagyrészt az emberi hatásoknak köszönhető, beleértve az élőhelyükre gyakorolt hatásokat is.
A fehér csikóhalak Ausztrália keleti partvidékét övező vizekben endemikusak, vagyis csak egy bizonyos helyen élnek. 2017-ben az IUCN vörös listáján az élőhelyük elvesztése miatt veszélyeztetettnek minősítették őket. A tudósok által végzett megfigyelésből kiderül, hogy a Sydney kikötőjében élő populáció 2008 és 2015 között csaknem felére csökkent, az észak-wales-i partvidéken pedig mintegy 95%-kal esett vissza.
A csikóhalak gyakori otthonát, vagyis az eldobott rákcsapdákat utánzó hoteleket legalább egy hónappal a szabadon engedés előtt telepítik, hogy az algák, szivacsok és más tengeri élőlények felhalmozódhassanak a vízben. A 2020-as szabadon engedés után kilenc csikóhalnál megfigyelték, hogy vemhesek lettek a vadonban, ami igazán pozitív a szaporodási sikerük szempontjából.
A teljes riport: