II. Erzsébet angol királynő 1953-as beiktatása volt az első közvetített koronázási szertartás a világtörténelemben. Azóta a technika sokat változott, a királyi család koronázási szokásai alig. Károly herceg koronázási ünnepélyén azonban még valami biztosan változik: Már a szertartáson és az azt követő hónapokban is látható lesz a Westminster apátság szentélyének kőburkolata, mely Nagy Britannia egyik legnagyobb középkori műkincse.
A tárlat vezetői a túra során ismertetik az apátság királyi kapcsolatait, és történeteket mesélnek a koronázásokról. A látogatók megtekinthetik a trónt és a híres kőjárdát, valamint megismerhetik azok történetét és jelentőségét.
A különleges útvonalra ezidáig csak a papság léphetett rá, melynek eszmei értéke szinte felbecsülhetetlen, így a látogatók is csak cipő nélkül léphetnek az ősi burkolatra.
A britek által csak "Cosmati Pavement" néven ismert szent útvonalat, ami márványból, kőből, üvegből és fémből készült. III. Henrik király rendelte meg a 13. században és máig egyedülálló az Egyesült Királyságban. 2010-es felújításáig azonban olyan rossz állapotban volt, hogy rendszerint szőnyeggel takarták el a felületet, így történt ez II. Erzsébet megkoronázásakor is. A gazdag szimbolikájú műalkotás a világegyetemet ábrázolja, középpontjában egy földgömbbel.
Károlyt a szokásokhoz híven a Canterbury érsek koronázza majd meg május 6-án az apátság falai között. Innentől kezdve a walesi herceg III. Károly néven uralkodik majd. Az eseményre, a HírTV egész napos műsorfolyammal készül.