Zvecsán, Leposavic és Zubin Potok településeken az előző napokhoz hasonlóan tömegesen vesznek részt az emberek a tüntetéseken. A nemzetközi közösség azonban reagált, a legerősebb reakciót pedig az Egyesült Államok koszovói nagykövete adta. Ő konkrét lépéseket vázolt, amelyeket az USA meg fog tenni, ha a koszovói erők nem vonulnak vissza.
A hétfői összecsapásokat követően, amelyek során 30 NATO-katona és 52 szerb nemzetiségű tüntető sérült meg, a NATO közölte, hogy további 700 katonát küld az etnikailag megosztott Észak-Koszovóba, hogy megerősítse 4000 fős misszióját. A sebesültek között 27 magyar katonát tartanak számon. A magyar békefenntartók megpróbálták szétoszlatni a tiltakozó szerb tömeget, azonban a helyzet hamar eldurvult. Az összetűzés során fegyverek is előkerültek.
A zavargások elhárítása érdekében a KFOR, vagyis a Kosovo Force is fellépett. A NATO parancsnoksága alatt működő nemzetközi békefenntartó haderőnek a biztonság és a rend fenntartása a feladata.
Észak-Koszovó többségi szerb lakossága soha nem fogadta el Koszovó 2008-as függetlenségi nyilatkozatát Szerbiától, és több mint két évtizeddel a szerb elnyomás elleni albán felkelés után is Belgrádot tekintik fővárosuknak.
Az Egyesült Államok és szövetségesei megrótták Koszovót a Szerbiával való feszültségek fokozása miatt. Washington, Koszovó függetlenségének leghangosabb szószólója és támogatója úgy döntött, hogy lemondja Koszovó részvételét a folyamatban lévő európai hadgyakorlatokból. Szerbia védelmi minisztere kijelentette, hogy a belgrádi tisztviselőknek és a katonáknak mindent meg kell tenniük annak érdekében, hogy békés politikai megoldást találjanak Koszovó ügyében.
Néhány helyi lakos a zvecsáni épületek előtt gyűlt össze, ahol közölték, hogy szándékukban áll mindennap tiltakozni, amíg követeléseiket nem teljesítik. A szerb védelmi miniszter, Milos Vucevic szerint a legfontosabb üzenet a szerb polgárok számára a béke és a stabilitás fenntartása anélkül, hogy veszélyeztetnénk a Szerb Köztársaság és minden polgárának szuverenitását. A Szerbiai Fegyveres Erők és a belügyminisztérium munkatársai sikeresen végzik az állam által rájuk bízott feladatokat, hogy mindent megtegyenek a békés politikai megoldás érdekében.