Itt találtak először neandervölgyi csontmaradványokat hazánkban. Ezt és a környék jellegzetességeit mutatja be a közeli látogatóközpont is.
Az aszfaltozott úttól néhány száz méteres sétára helyezkedik el a Suba-lyuk barlang. Ha sikerül legyőznünk a sziklás kaptatót a szemünk elé tárul a monumentális 7x7 méteres ovális bejárat. Arról lett híres, hogy itt találtak először neandervölgyi csontmaradványokat Magyarországon. Az érdekességeket a közeli látogatóközpontban szedtük csokorba.
A kiállításon képet kaphatunk a neandervölgyink koráról. Milyen volt az éghajlat, mire vadászott és miként találta meg a számára és a zsákmánya számára ideális körülményeket a Bükk-hegységben.
A helyiek nagyon büszkék az értékeikre, hiszen nem csak az ősemberrel kapcsolatos leletek hívogatják a turistákat, hanem a térség számos természeti kincse is.
A területen való vulkáni tevékenység lenyomatai a kaptárkövek. A különleges faragott képződmények eredeti funkciója nem ismert.
A tudomány mai állása szerint valószínűleg szakrális jelentőséggel bírtak. Azoknak, akik szeretnének kiszabadulni a természetbe és egy rövid sétát vagy egy hosszabb körtúrát megejteni a Bükkalján, mindenképp érdemes ellátogatniuk Cserépfaluba.