"Szeretnénk az internetet egy kicsit biztonságosabbá tenni, pontosan tudjuk, hogy teljesen nem tudjuk biztonságossá tenni, de azért a gyerekeket, a szakértőket szeretnénk néhány tendenciáról felvilágosítani" - mondta Edvi Péter, a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat elnöke.
A két napos konferencián több mint 40 elismert szakember tartott előadásokat egyebek mellett a mesterséges intelligencia jövőjéről, a legújabb közösségimédia-felületekről, az online szerencsejátékokról és a banki csalásokról.
Meglepő statisztika lehet, de az óvodáskorú gyermekek 80-90 százaléka már napi rendszerességgel használ okos eszközt, és ennek a korosztálynak a 30-35 százaléka már saját mobiltelefonnal is rendelkezik.
A fogalmakkal tisztában vannak, a veszélyekkel már kevésbe. A pandémia és a bezártság pedig csak növelte az online térben eltöltött időt.
A videojátékok mellett a közösségi média felületek is nagyobb teret kaptak az elmúlt években, így az influencerek szepe is felértékelődött. A legfrissebb statisztikák szerint minden ötödik gyermek véleményvezér szeretne lenni. Tetszik nekik az ezzel járó népszerűség és úgy gondolják, hogy kevés befektetett energiával sok pénzt kereshetnek.
A közösségi média tekintetében talán a legfontosabb kérdés, hogy tiltsuk vagy engedjük a gyerekeknek, hogy regisztráljanak ezekre a felületekre.