Egy üveghulladék újrahasznosító üzemet sokan úgy képzelnek el, hogy az üveghegyek egymás hegyén-hátán állnak. De ez egy tévhit. Mert amit ma itt feldolgoznak, azt holnap már el is szállítják. Síküvegből naponta 100-120 tonnát, lakossági üvegből 150 tonnát hasznosítanak újra Orosházán.
Aszódi Ferenc, ügyvezető igazgató, RE-Glass: "A Orosházán vagyunk, ahol ipari síküveget és lakossági csomagolási üveget dolgozunk föl. Tavalyi évben 85 ezer tonna üveghulladékot hasznosítottunk és termeltünk. Ennek zöme, ami fehér üveg, az Magyarországon hasznosul újra, síküveg vagy öblösüveg készül belőle, a színes üveget pedig exportáljuk, és abból szintén újra üveget gyártanak."
Aszódi Ferenc, ügyvezető igazgató, RE-Glass: "Ez a legtisztább és legegyszerűbb alapanyagunk. Ez síküveggyártó cégektől és ablakgyártó cégeknek a szabászati hulladéka. Ezzel más egyéb dolgunk nincs, mivel ebben semmilyen idegen anyag tartalom nincs, ezt összesen ledaráljuk arra a mérettartományra, ami az üveggyáraknak megfelelő. Mellette látok tükröt. Ez is ipari tükör, hulladék. Ez az autók visszapillantó tükrének a szabászati hulladéka, ezt is csak mérettartományra kell darálnunk."
Balszerencse ide vagy oda, itt az orosházi üveg újrafeldolgozóban ebben a babonában nem hisznek. A tükrökből készülhet akár újra tükör, de lehet, hogy a következő pohárkészletünk készül majd ebből a kupacból, ugyanis a tükröződő réteg alatt átlátszó, kristálytiszta üveg található. A lényeg, hogy meg legyen tisztítva.