Bár Hollywood csodás filmeket készített arról, hogy az emberiség egyéni hősei hogyan mentik meg a kék bolygót egy felénk tartó aszteroida becsapódásától, azért ezek a félelmek, ha nem is alaptalanok, de a legtöbb esetben csak félelmet generálnak. Sem a méretük, sem a Föld lakott területeinek aránya nem ad indokot erre.
Az aszteroidák gyakorlatilag maradékok a Naprendszer keletkezéséből, amelyik pedig belép a Föld légkörébe azokat nevezzük hullócsillagoknak.
A csillagászok távcsövekkel szemlélik az eget, és amikor az állócsillagok között olyan pontokat találnak, amelyek arrébb mozdulnak, akkor tudják, hogy ott valami érdekes történik.
A földfelszín mindössze 1 százaléka lakott, tehát ha be is csapódik, az minden valószínűség szerint egy lakatlan területen fog megtörténni.
Tavalyi volt a cseljabonszki eset 10. évfordulója.
2013. február 13-án egy nagyjából 20-30 méter átmérőjű égitest lépett be Cseljabinszk, egy orosz városnak a légterébe, és ez a város fölött, nagyjából 8 kilométer magasan felrobbant. A lökéshullám utána pedig nagy pusztítást végzett
Tehát nem a becsapódás, hanem a lökéshullám okozta okozta a problémát.
65 millió évvel ezelőtt egy körülbelül 14 kilométer átmérőjű kődarab találta el a mai Yukatan-félsziget, Mexikó térségében. Ott sem az volt a probléma, hogy agyonlapította a dinoszauruszokat, hanem a becsapódás nagyon sok port vert fel, és ez egy klímaváltozást beindított, és egy jékgorszak következett és ebben pusztult ki a földi élőlényeknek a nagy része.
Ma is körülbelül másfél millió ilyen aszteroida kering a Naprendszerben amikor potenciálisan becsapódhatnak. A csillagász szerint nem egy aszteroida fogja az emberiség végzetét okozni...
Teljes riport: