Évről-évre számolnak be a tudósok újabb és újabb növényi, vagy állat, leginkább rovar faj felfedezéséről. Ugyanakkor rengeteg állatfaj halt már ki, vagy áll a kihalás szélén - leginkább az emberi beavatkozásoknak köszönhetően.
Az állatvédő csoportok, kutatók, orvosok próbálnak egy-egy kihalás szélén álló fajt megmenteni. A lokális problémákat sokszor éppen az ott élők érdekei miatt nem sikerül teljes mértékben megoldani.
Az Atlanti-óceán északi részén élnek a hosszúszárnyú bálnák. A Földön kevesebb mint 350 ilyen állat él.
Az ember miatt szenvednek, és ezek közé tartoznak a csapdák, a halászzsinórokba vagy bármilyen zsinórba gabalyodás. De a klímaváltozás miatt is szenvednek, amelynek következtében a víz hőmérséklete egyre melegebb, és ez hatással van a táplálékforrásaikra, ami hatással van az egészségükre és a szaporodásukra is.
A bálnák védelmében, hogy minél kisebb legyen az esélye a halászhálókba gabalyodásuknak, a kutatócsoport egy új halász módszert próbál a helyi rák és homár halászoknak megmutatni.
A módszer szerint az állandó csapdákat kellene felszedniük, és csak időszakosan halászhatnának. Ez sok halász megélhetését fenyegeti, így egyelőre nem fogadják el a kezdeményezést.