Bahmutban folynak a harcok, Zelenszkij politikai célból a végsőkig akarja védeni a várost. Míg a hadsereg vezetése kivonná a katonákat a településről, mert az oroszok bármikor elfoglalhatják azt. Értelmetlen áldozat újabb katonákat feláldozni. De az ukrán elnök ezt másképp gondolja.
A fővárostól délre fekvő Rzsicsivben, legalább hat ember meghalt, 18-an megsérültek, hárman pedig eltűntek, miután egy drón eltalált egy főiskolai kollégiumot. Az ötemeletes épület legfelső emelete összeomlott. Sokan súlyos égési sérüléseket szenvedtek, őket közeli Obukhiv kórházába szállították.
A hadsereg közlése szerint 21 iráni gyártmányú Shahed öngyilkos drón támadta ezeket a területeket, amiből 16 -ot lelőttek.
A nyugati világ folyamatosan támogatja a harcokat.
Norvégia március 22-én kilenc német gyártmányú Leopard 2 harckocsit szállított Ukrajnának. A harckocsikat egy Antonov szállítórepülőre rakják fel lőszerrel és péncélozott támogató járművel együtt. Több NATO tagország, köztük Németország, Lengyelország és Portugália is bejelentették, hogy összesen 48 Leopard 2 harckocsit szállítanak Ukrajnának.
Közben a NATO bővítés is készülődik.
Svédország és a szomszédos Finnország tavaly kérte csatlakozását a transzatlanti katonai szövetséghez, válaszul Oroszország ukrajnai inváziójára.
Ha Svédországot felveszik a szövetségbe, akkor ez véget a vet a skandináv ország két évszázados katonai függetlenségének.
Hazánk továbbra is béke pártján áll és nem vesz részt az Uniós lőszerszállításban.
A Valutaalap 15,6 milliárd dolláros hitelt nyújt Ukrajnának, és az újjáépítéshez pedig 400 milliárd dollárra lesz szüksége Ukrajnának.
Szergej Rjabkov orosz külügyminiszter-helyettes március 22-én kijelentette, hogy a nukleáris összecsapás kockázata az elmúlt évtizedek óta a legmagasabb. Figyelmeztet, hogy Moszkva "de facto" nyílt konfliktusban van Washingtonnal.