„Egyáltalán nem mindegy, hogy hogy meséljük el a történetet. Úgy meséljük el, hogy itt egy fehér-fekete ügyről van szó, akkor kijelöljük azt, hogy ez a rasszizmus keretében értelmezendő vagy úgy meséljük el, hogy megnézzük, hogy mi a politikai kontextus.”
- hangsúlyozta a Századvég Alapítvány elnöke.
G. Fodor Gábor a közelgő amerikai elnökválasztás két fő történetmesélési módszerét állította szembe egymással. Hiszen a fent említett fehér-fekete szembenállás, valamint a rendőrök esetleges erőszakossága két fontos és megvizsgálandó módja a történtek elmésének.
M. Dobos Marianne arra hívta fel a figyelmet, hogy a másik oldalról szintén ketté kell venni és egymástól el kell különíteni a megemlékező, békésen tüntető emberek táborát, valamint az ebben az ügyben vandalizmusra és fosztogatásra okot lelő személyeket egymástól.
A politikai kérdéskör, akár Európára is hatással lehet, talán már hatással is van. A rendőri brutalitás olykor sajnos előfordul, ám mégis éppen ez az eset volt az, ami az eddigi legnagyobb visszhangot látszik kiváltani. Ennek lehetséges okait is körüljárták a műsorban:
Kapcsolódó anyagok:
Nagyszabású menetet szerveznek George Floyd tiszteletére
Szándékos emberöléssel vádolja az ügyészség a Floyd ellen intézkedő rendőröket
Hír TV