A kijárási korlátozás ellenére folytatódtak a tüntetések Washingtonban. A Nemzeti Gárda és a városi rendőrség is jelentős létszámban volt jelen az utcákon. Az amerikai fővárosban békésen zajlottak a tiltakozó akciók.
New Yorkban azonban a tüntetések ismét erőszakba tokollottak. A rendőrök bors-sprayvel és gumibottal oszlatták a tömeget. Többtucatnyi tüntetőt vettek őrizetbe. A hatóságok szerint azonban a megmozdulások intenzitása csökkent.
Eddig csak a Derek Chauvin elleni vád volt ismert. Ő volt az, aki Floyd nyakára térdelt. Chauvin esetében a gondatlanságból elkövetett emberölést gyilkosságra súlyosbították. 3 társát, akik részt vettek Floyd megbilincselésében és földre szorításában - bűnrészességgel és bűnsegédlettel vádolják. A halottkém jelentése szerint a férfi már az 5. percben meghalt.
Az áldozat családja megköszönte, hogy mind a négy rendőr ellen vádat emelnek, de azt szeretnék, ha a gyilkosság helyet előre megfontolt szándékból elkövetett emberöléssel vádolnák Chauvint, amiért életfogytiglani szabadságvesztés is kiszabható.
Barack Obama korábbi elnök három napon belül már másodszor szólalt meg a Floyd-gyilkosság kapcsán. A demokrata politikus bátorítónak nevezte a tömegtüntetéseket.
Az Egyesült Államokban múlt héten hétfőn kezdődtek az országos megmozdulások a rasszizmus és a rendőri erőszak ellen. Eddig több mint 9 ezer tüntetőt vettek őrizetbe.
Hír TV