„Azért is fogalmazta meg miniszterelnök úr, illetve a Fidesz ezt a dokumentumot, mert több megbeszélésünkön felmerült az az igény, hogy beszéljünk az Európai Néppártnak a jövőjéről. Nem beszélünk eleget az Európai Néppártnak a jövőjéről, sőt kiterjesztem ezt arra, hogy az európai konzervativizmus, kereszténydemokrácia jövőjéről sincs elég szó Európában agy politikai szinten. És meggyőződésünk, hogy változásra van szükség ahhoz, hogy megerősödhessen ismét a konzervatív, kereszténydemokrata oldal Európában. Mi ebben a változásban, változtatásban készek vagyunk aktív részt vállalni”
- mondta Novák Katalin.
„Engem az lepett meg ebben a memorandumban, ami egyébként egy korrekt szöveg, (…) hogy a Fideszt nem ezzel támadta a Néppárt, nem ez volt a konfliktus alapvetően, hanem az volt a konfliktus, hogy itt különféle jogállami problémákat láttak, amit a Fidesz kormányzásához kötött a Néppárt és emiatt jött Manfred Weber is egyeztetni Budapestre. Most erre úgy néz ki, hogy a Fidesznek az a válasza, hogy nem ezekre a kritikákra válaszol, hanem egy ideológiai térre próbálja átterelni ezt a vitát”
- mondta Kálmán Attila, a 24.hu újságírója.
„Kicsit önfeladás állapotában van néha a jobboldal és ez a memorandum is erről szól gyakorlatilag, hogy ne adjuk fel önmagunkat, az Európai Néppárt ne adja fel önmagát, ne hódoljon be. És amit a kolléga mondd, hogy jogállamisági problémái vannak a Néppártnak… Nem a Néppártnak vannak valójában jogállamisági problémái, hanem a Néppárt átveszi azoknak a balliberális pártoknak, politikusoknak a problémáit, amivel vádolnak bennünket, mert egyébként az Európai Néppárt, ahogy írja a miniszterelnök úr a szövegében, megpróbál megfelelni ezeknek a balliberális politikusoknak, a balliberális médiatérnek és ebben a baloldali liberális térben vannak nekünk jogállami problémáink”
Teljes vita:
HírTV