Rengeteg embert csaptak be internetes társkereső oldalak, amelyek jelképes áron kínálták a szolgáltatásaikat, de később az összeg többszörösét vonták le a felhasználóktól. Sokan jobb megoldás híján letiltották bankkártyájukat - őket most behajtókkal fenyegeti a honlap üzemeltetője. És közben újabb és újabb oldalak jönnek létre ugyanezzel a céllal.
Szerelemre vágytak, de csak a pénzük kellett. Társat kerestek, átverést kaptak. Immár a harmadik társkereső weboldal szedi áldozatait, és hiába a több ezer becsapott ember, mindig van, akit be lehet húzni a csőbe. A Panaszkönyvben szerepeltek az áldozatok, akiknek immáron nem is csak a szerelmi csalódás okoz bánatot.
A továbbiakban bemutatta az adás a műanyag rizsszemeket, a mosószerrel dúsított fagylaltot, a viasszal kezelt zöldségeket. Interneten keringő legendák és a valóság találkozásáról volt szó. Kipróbálta az adás stábja, hogy mi igaz abból, amit százezrek "lájkolnak" a facebookon.
Több tízmilliós nézettséget ért el néhány nap alatt az a videó, amelyet ételekkel kapcsolatos rémtörténetekből állítottak össze a készítői. A tesztek célja az volt, hogy megmutassák: milyen módszerekkel lehet eldönteni egy élelmiszerről, hogy hamisított-e vagy sem. A meghökkentő videó persze a Panaszkönyv stábját is kíváncsivá tette.
Hogy hogyan reagáltak rá külföldi szakértők?
A riport legvégén ez is kiderült, de előtte megtudhatták, mit szólt hozzá a népszerű élelmiszeripari mérnök, Tóth Gábor. A merész állítások Gábort is meglepték, hiszen azok a termékek, amik forgalomban vannak, szigorú ellenőrzéseken esnek át, azokat a hatóságok engedélyezik.
Hír TV