Orbán Viktor miniszterelnök vasárnapi évértékelő beszéde sok szempontból keltett hullámokat a közbeszédben: az ellenzék nem tud mit kezdeni azokkal a különböző társdalami csoportokat érintő pozitív változásokkal, amelyeket a kormányfő bejelentett, így a két- és háromgyermekes anyák jövedelemadó-mentességével vagy akár a nyugdíjasoknak szóló ÁFA-visszatérítési lehetőséggel. Másrészt - vagy éppen emiatt - próbálta minél jobban felfújni és félreértelmezni a Fidesz-KDNP kormány eddig is markáns álláspontját az orosz-ukrán háború vagy akár a gender-lobbi kérdésében.
Magyar Péter például azt rótta fel a miniszterelnöknek szokásos Facebook-bejegyzései egyikében, hogy a magyar embereket érintő lényeges problémákról nem esett szó az évértékelőn, hovatovább, nem beszélt nyíltan a nyugdíjasokat érintő valódi nehézségekről. Arról egyébként Magyar Péter elfelejtett saját bejegyzésében említést tenni, hogy egy esetleges Tisza-kormány első intézkedései között törölné el a 13. havi nyugdíjat. Erre utalva jegyezte meg Haraszti Gyula a Komment hétfői adásában, hogy
“Nagyon fontos, amit a nyugdíjasokról mondott (Orbán Viktor) - bármennyire is azt állítja például Magyar Péter, hogy nem beszélt egyáltalán a nyugdíjasok problémáiról, ez konkrétan hazugság. Tehát beszélt arról, hogy meg fogják védeni a brüsszeli támadások ellenére a 13. havi nyugdíjat, illetve nyugdíj-kiegészítést is kapnak majd a nyugdíjasok, illetve, ugye, az alapvető élelmiszerek, a zöldség, tejtermékek áfájának a visszatérítését is megígérte - fogalmazott az újságíró.
Nagy Attila Tibor politikai elemző szerint Magyar Péternek konkrétan lehetett volna elemezni, kritizálni az egyes bejelentéseket, amit ezidáid nem tett meg, amilyen kritikát megfogalmazott a miniszterelnök beszédével kapcsolatban "az nem magyarázat". Úgy fogalmazott, a Tisza elnökének "vigyáznia is kell, mert én azt sejtem, hogy ezek az intézkedések népszerű intézkedések lesznek, így az ellenzék azért is van nehéz helyzetben, mert, ha túlzottan elkezdi támadni ezeket az intézkedéseket, az ő népszerűsége csökken".
Haraszti Gyula végül úgy replikázott, az igazi osztogatás nem ez, az Medgyessy Péter idején történt, aki "őrületes fizetésemeléseket adott mindenkinek, aztán jött a hidegzuhany és az őrületes megszorítások".
Az adás IDE kattintva tekinthető meg.