Egy ifjúkori csínytevéséért – amikor cimboráival elloptak egy disznót –, 240 botütésre ítélte az akkori hatóság. A Bakony egyik legrettegettebb betyárja lett belőle, Sobri Jóska, akiről most a Bakonyban élményparkot neveztek el. Jáger Balázs, a Nagy Kaland Napja főszervezője elmondta, hogy elsődleges céljuk volt a hagyományok ápolása, és nagyon szerencsés választásnak bizonyult, amiért Sobri Jóska neve fémjelzi a kezdeményezésüket.
„Egy elég komplex kalandpark vagyunk, gyönyörű bakonyi környezet áll rendelkezésünkre. Itt egy tó köré telepítettük le a játékainkat. Azt mondhatom: a régi betyár korból is hoztunk vissza valamit, vissza tudunk repülni picit a múltba, akár az íjászat, akár a dárdahajítás segítségével” – fogalmazott Jáger Balázs, aki hozzátette: Kislődre várják a nagycsaládosokat, számos gyermekprogrammal készülnek.
1995 óta, amikor létrejött az Djabe együttes „egy töretlen sikertörténetnek” vagyunk tanúi. Égerházi Attila az együttes alapítója mesélt a kezdetekről, amelyet meghaladva mára Steve Hackett-tel és a Genesis gitárosával turnézik az együttes, lévén nagyon szívesen játszanak vendég zenészekkel. Az érkező zenészek a jazz-porondról érkeztek, ezért a zenei hangzás is inkább egyfajta „fúziós jazz” felé hajlott el, amit meghatároz az improvizáció szabadsága.
Az elmúlt hetekben heves viharok voltak Északkelet Magyarországon. Szőnyi Kinga a Magyar Asszonyok Érdekszövetségének elnöke a Paletta adásában arról számolt be, hogy adománygyűjtést szerveztek, amely mögé azonnal odaálltak a művészvilág neves előadói is. A Mária evangéliuma oratórikus előadásként így lett a jótékony célú megmozdulás zenei alapja, amelyben számos művész közreműködik. A Mária evangéliuma bemutatója 1991-ben volt a Madách Színházban, mondta el Sasvári Sándor, Jászai Mari-díjas színművész, aki tevékenyen részt vesz a vihar- és árvízkárosultak megsegítésében.
Hír TV