Megadja Gábor eszmetörténész az idősotthonban történt eset sajtó reakcióiról elmondta, hogy azokat végignézve benne az a kérdés fogalmazódott meg, hogy
mire is választották meg Karácsony Gergelyt: arra, hogy áldozati szerepet töltsön be vagy pedig főpolgármesternek.
A főváros első emberének nemcsak az lenne a dolga, hogy Facebook-posztokban "rinyáljon".
Megadja hozzátette, hogy a Karácsony által közzétett bejegyzésekből az derül ki, hogy ő nem felelős az idősotthonban történtekért, a sajnálatos eseményekért és halálesetekért a kormányt hibáztatja. Az eddigiekből azt a következtetést vonta le az eszmetörténész, hogy
a főpolgármester nincs tisztában a saját feladataival sem,
és az az áldozati póz, amelyben Karácsony Gergely tetszeleg kevés ahhoz, hogy vezetői színben tűnhessen fel.
Trombitás Kristóf: Óriási mulasztás terheli a fővárost
Hetekig nem volt főállású orvos a Pesti úti idősotthonban a koronavírus-járvány kitörésekor, de Karácsony Gergely továbbra is a kormányt tartja felelősnek a kialakult helyzetért - vezette fel a témát a műsorvezető.
Trombitás Kristóf publicista, a Hír TV műsorvezetője
elképesztőnek találta, amit Karácsony Gergely főpolgármester és nem kis stábja az elmúlt hetekben felmutatott a járványügyi intézkedéseket illetően.
Mivel a főváros a Pesti úti idősotthon fenntartója, ezért a fővárosi önkormányzatnak kellett volna gondoskodnia az ottlakók egészségügyi ellátásáról és védelméről egyaránt. Azonban ez nem történt meg. Óriási mulasztás terheli a fővárost - hangsúlyozta a publicista.
Sütő Zoltán: A veszélyhelyzet a kiskereskedőknek is vészhelyzet
„Ugye a plázák, a nagyobb bevásárlóközpontok nyitva vannak, nem zártak be. Ugyanakkor azt látjuk, hogy csak kevés bolt üzemel, tehát kevesen maradtak azok közül nyitva, akik a plázákban üzlethelyiséget bérelnek. Ez egy meglehetősen faramuci állapot, nem?”
- kérdezte Földi-Kovács Andrea.
„A kiskereskedelmi szektor lényegében 360-380 ezer embernek ad munkát és foglalkoztat. A korlátozás bevezetése óta - Vámos György elmondása szerint – körülbelül 50 százalékát érinti azoknak a tevékenységeknek, amelyek ezek szerint 180-170 ezer embernek adnának munkát. Igen ám, de hogyha a korlátozás miatt ezekbe az üzletekbe effektív és konkrétan jogszabálysértés bárkinek is betenni a lábát, ami azt jelenti, hogy nem tudják gyakorolni a kiskereskedők és azok a szolgáltatások, akikre a korlátozás vonatkozik azt a bevételszerző tevékenységüket, amiből a költségeiket ki tudnák fizetni. Tehát gyakorlatilag a veszélyhelyzet nem csak országos szinten egészségügyi veszélyhelyzet, hanem a magyar kiskereskedőknek is a veszélyhelyzete. (…)”
- mondta Sütő Zoltán.
Hír TV