Ami a gyöngyöspatai helyzetet illeti, a tegnap lefolytatott megbeszélés végére sem egyeztek a vélemények.
„A végén közölték, hogy egyébként mindenki úgy döntött a cigánysoron az érintettek közül, hogy nem kér oktatást, nem kér képzést, hanem pénzt kér és akkor ezzel távoztak.”
A gyöngyöspataiak azzal sem törődnek, hogy ezáltal saját maguknak is rosszat tesznek. Hiszen a város összes intézményére hatással lesz a kártérítési összeg.
Ami az egri iskola kapcsán történteket illeti, Horváth László több problémát is megfogalmazott:
„Az egri iskola példája a maga meztelen valóságában mutatja meg, hogy itt csakis politikai érdekről van szó. Hiszen Egerben az a helyzet, hogy bepereltek úgy egy iskolát, hogy be se tették a lábukat. Nem beszéltek se szülővel, se diákkal, se tanárral, senkivel. Jogerősen hogy-hogy nem, megint nyertek és most deszegregációs tervet kéne készíteni vagy kell készíteni, aminek az lenne a következménye, hogy az iskolát bezárják. De ebben az iskolában egyébként értelmi fogyatékosok vannak, autisták vannak, halmozottan hátrányos helyzetű gyerekek. Nekik ez a hely jó, nekik való, a szülőknek is jó és a szülők nem akarják, hogy ez az iskola megszűnjön. A pedagógusok se akarják. Az alapítvány meg már nincs is ott. Árkon, bokron túl van, be se tette a lábát. Megvolt a jogerős ítélet és utána mit érdekli őt, hogy mi lesz az értelmi fogyatékosokkal, mi lesz az autistákkal, mi lesz a halmozottan hátrányos helyzetű gyerekekkel, a családokkal, az iskolával. Az nem fontos, mint ahogy itt, ennél a gyöngyöspatai pernél sem volt fontos, hogy akkor az iskolával mi történik. Be kellett árazni, annyi volt a fontos.”
Nem pusztán Gyöngyöspatán és Egerben történtek olyan dolgok, melyekre nem sikerült hosszú távú megoldást találni. Az iskolai erőszak ugyanis egyre gyakrabban előfordul, mint ahogyan az is, hogy a diákok nem tisztelik a tanáraikat és az iskolájukat.
Ezzel kapcsolatban a következőeket fogalmazta meg a Fidesz országgyűlési képviselője:
„Az a baj, hogy amit ők védenek, az a rendszer, az pontosan a gyengébbek számára a legrosszabb, amellett egyébként, hogy a jó képességűeket nem hagyja előre menni és ilyenkor lefelé igazodik mindenki, mint ahogy az agressziónál is.”
Nem pusztán az iskoláknak és az ott dolgozóknak, de adott esetben a szülőknek is van felelőssége. Egyfajta visszatartó erő lehet ugyanakkor a kamerák felhelyezése és egyes iskolákban az iskolarendészet kialakítása.
Horváth László, a Fidesz országgyűlési képviselője hangsúlyozta:
„A pedagógusnak tanítani kell és nevelnie kell.”
Válaszadás helyett gyűlölködik az MSZP
Mi Hazánk: A gyöngyöspatai szülőket is felelősségre kellene vonni
Gyöngyöspatai tanárverések: nyomozás indulhat a helyi roma gyerekek ügyében
Egri iskolát záratna be a gyöngyöspatai ügyben is eljáró szervezet
Hír TV