Ukrajna továbbra is nehézfegyvereket kér a háborúhoz
Megosztás itt:
2022. június 11., szombat 12:17
| HírTV
Nehézfegyvereket és felszerelést kér az ukrán vezetés az ország védelméhez. Az ukrán elnök azt kéri az Európai Uniótól, hogy mivel a kontinens közvéleménye Ukrajnát Európa részének tekinti, ezért az államnak meg kell adni a tagjelölti státuszt. Közben heves harcok folynak továbbra is Kelet-Ukrajnában, ahol az ottmaradt lakosok élhetetlen körülményekről számolnak be.
Donald Trump amerikai elnök szerdán közölte, hogy a közlekedési minisztérium visszavonja a kaliforniai nagysebességű vasúti projekt 4 milliárd dolláros kormányzati támogatását.
A hetente szombatonként 22:50-kor műsorra kerülő Svenkben Zavaros Eszter műsorvezető kalauzolja a nézőket a magyar filmipar múltjába, jelenébe és jövőjébe.
Vezércikk – a sajtóban ez az a műfaj, ami meghatározza az adott médium legfontosabb üzenetét, de ez már nem csak a nyomtatott sajtótermékek privilégiuma. Hétfőtől péntekig 20 óra 55 perctől gyakorló zsurnaliszták, szókimondó véleményvezérek elemzik a nap legfontosabb híreit.
A HírFM és a HírTV közös műsora a Paláver. Itt a hallgatók közvetlenül is részt vehetnek a műsorfolyamban. Minden hétköznap 15 óra 30 perctől. A műsor telefonszáma: +36 (1) 799 29 99.
Az ukrán elnök, arra számít, hogy az új ukrán kormány olyan intézkedéseket hoz, amelyek hat hónapon belül 50 százalékra növelik az ukrajnai gyártású fegyverek arányát.
Egy ember meghalt és több mint száz embert evakuáltak Dél-Koreában, miután csütörtökön özönvízszerű esőzés sújtotta az országot - közölte a biztonsági minisztérium.