Hardaliasz szerint az Athéntól 170 kilométerre délre fekvő Kranidi településének menekültszállásán lévő fertőzöttek eddig tünetmentesek. "Nincs ok pánikra" - hangoztatta. "Az általunk foganatosított intézkedések alkalmasak a vírus terjedésének kordában tartására" - tette hozzá.
A menekültszállást, ahol a legfrissebb eseteket kimutatták, április 16-án helyezték karantén alá. Ez már a harmadik ilyen létesítmény, amelyben fertőzötteket mutattak ki.
Nótisz Mitarákisz görög bevándorlási és menekültügyi miniszter arról számolt be, hogy a menekültszállás 497 lakóján azt követően végezték el a koronavírus-tesztet, hogy egy várandós nő szervezetében kimutatták a fertőzést a múlt héten. Tisztségviselők szerint a főleg afrikai államokból származó migránsok között sok gyerek is van a szálláson.
Szotirisz Ciodrasz, az athéni egészségügyi minisztérium illetékese pedig arról számolt be, hogy a legfrissebb adatok szerint egy fertőzött személy átlagosan kevesebb mint egy másik embert fertőz meg a vírussal. "Ez ad némi teret az intézkedések óvatos és fokozatos enyhítésére" - mondta.
Sztéliosz Pecasz görög kormányszóvivő szintén arról számolt be, hogy a kabinet egy átmeneti terven dolgozik, hogy fokozatosan feloldhassák a szigorításokat. Mint mondta, a bíróságok már április 27-én megkezdhetnék működésüket. "A normalitáshoz való fokozatos visszatérés szimbolikusan az igazságügyi szolgálatokkal veszi kezdetét április 27-én" - jelentette ki Pecasz.
Olaszországgal, Spanyolországgal, Franciaországgal és Nagy-Britanniával összehasonlítva Görögországban jóval kevesebb a fertőzöttek (2401) és az elhunytak (121) száma, szakértok azonban attól tartanak, hogy a kór az országban tartózkodó nagyszámú menedékkérő körében is elterjedhet.
MTI