A Budapesti CIC segíti a helyi civil szervezeteknek abban, hogy könnyebben alkalmazkodhassanak a megújult működési környezethez, és erősíti az együttműködéseiket - írták.
A közlemény a centrum feladatai közül kiemelte a civilek motiváltságának fenntartását, hogy fejlesszék, bővítsék és magasabb szintre emeljék a szervezeteiket.
Egy ilyen rendszer nem pályázatról pályázatra él, legfeljebb csak kis mértékben az állami forrásoktól, letisztultabban és reálisabban tud gondolkodni a céljairól, egyértelműen meg tudja fogalmazni a küldetését, tevékenységével pedig létező és megoldásra váró társadalmi problémákra válaszol - hangsúlyozták.
A civil szervezetek felelősségvállalása, társadalmi munkája, jelenléte nélkülözhetetlen a mindennapokban, tevékenységük kiegészíti és összeköti az állami szereplőket, a vállalkozásokat és a társadalmat - indokolta az alapítvány a civil szervezetek támogatását.
A Századvég - mint írták - büszke arra, hogy 2012 óta a Budapesti Civil Információs Centrum cím birtokosa. A szervezet több mint hét éve dolgozik a vele kapcsolatba lépő több ezer civil szervezetért, amelyek jórészt kis taglétszámúak, és csekély anyagi háttérrel rendelkeznek. A Budapesti CIC szolgáltatásai ezért elsősorban az ő problémáikra nyújt megoldást fejlesztő információs előadások, képzések, tréningek, interaktív foglalkozások keretében - tették hozzá.
A közlemény szerint 2012 óta a centrum 530 rendezvényt bonyolított le, majdnem 4 ezer budapesti civil szervezettel lépett kapcsolatba, csaknem 60 képzésén 480 civil szervezeti képviselő kapott kiemelkedő oktatást. A Századvég Alapítvány január közepén vehette át a Civil Információs Centrum (CIC) címet a 2020-tól 2022-ig tartó időszakra.
MTI