Klasszikus és kortárs írók mesekönyvei jelennek meg óriás nagyságban a Bethesda Gyermekkórház betonkerítésén. A jótékonysági kezdeményezés célja a kórházi homlokzat barátságosabbá tétele, ami így a járvány idején is mosolyt csalhat az érkező gyermekek és szüleik arcára. Az "élő könyvespolccá" átalakított betonkerítés ugyanakkor az olvasás fontosságát is hangsúlyozza, hiszen a mesés történetek segítik a gyerekek gyógyulását is.
Hiába akarja elhitetni az ellenzék, hogy Orbán Viktor retteg, ez nem igaz, a miniszterelnök irányba állított mindenkit, aki esetleg elbizonytalanodott – fogalmazott a vasárnapi Rapid Extra podcastműsorunkban Boros Bánk Levente, a Nézőpont Intézet politikai elemzési igazgatója.
Kinyitottak a szavazóhelyiségek. A választás győztese várhatóan a konzervatív Kereszténydemokrata Unió és a Keresztényszociális Unió pártszövetsége (CDU/CSU) lesz, akik mögött a AfD végezhet a második helyen. A magyar gazdaság szempontjából sem mindegy, mi történik Németországban.
A hetente szombatonként 22:50-kor műsorra kerülő Svenkben Zavaros Eszter műsorvezető kalauzolja a nézőket a magyar filmipar múltjába, jelenébe és jövőjébe.
Vezércikk – a sajtóban ez az a műfaj, ami meghatározza az adott médium legfontosabb üzenetét, de ez már nem csak a nyomtatott sajtótermékek privilégiuma. Hétfőtől péntekig 20 óra 55 perctől gyakorló zsurnaliszták, szókimondó véleményvezérek elemzik a nap legfontosabb híreit.
A HírFM és a HírTV közös műsora a Paláver. Itt a hallgatók közvetlenül is részt vehetnek a műsorfolyamban. Minden hétköznap 15 óra 30 perctől. A műsor telefonszáma: +36 (1) 799 29 99.
A miniszterelnök évértékelő beszédében bejelentett intézkedések bizonyítják, hogy a magyar kormány az emberek érdekében akar cselekedni - jelentette ki Boros Bánk Levente, a Nézőpont Intézet politikai elemzési igazgatója a Kossuth Rádió Vasárnapi újság című műsorában.
A Magyar Helsinki Bizottsággal, az Amnesty Internationallal és a tanártüntetéseken rendszeresen résztvevő PDSZ-szel együtt tüntetett szombaton a Magyar Bírói Egyesület.
Orbán Viktor azt is mondta, bevezetik a CSED és a GYED jövedelemadó mentességét, emellett a nyugdíjasok áfa-visszatérítést kapnak egyes élelmiszerek után, és elindul a száz új gyár program.