Boros Bánk Levente hangsúlyozta: a miniszterelnök ezzel a beszéddel "feljött a politikai pályára", és bebizonyította az embereknek - a választóknak általában, hiszen nem csak a saját táborának szólt -, hogy tudja, mi a dolga, tudja, milyen körülmények között kell neki és a kormánynak dolgoznia, és tudja, mi az emberek elvárása.
Az elemző kifejtette, az elmúlt időszakban, különösen a háború által terhelt években, a külpolitika dominálta a közbeszédet és így a kormányfő évértékelőit. Az év elején - többi között az amerikai elnökváltásnak köszönhetően - azonban eljutottunk arra a pontra, hogy a felelős politikusoknak, így a magyar kormányfőnek el kell kezdenie gondolkodni azon, mi lesz a háború után.
Az igazgató közölte, a beszéd fontos eleme volt az eddigi eredmények felsorolása és az ígéret ezek megvédésére, ezt egészítette ki a jövőbeni tervek bemutatása. Magyarország olyan helyzetbe kerül, és kerülhet a háború végének és saját teljesítményének is köszönhetően, amely ezeket lehetővé teszi. Úgy fogalmazott: "megvédtük Magyarországot, stabil maradt a kormány és az ország, békében élünk, és itt az ideje annak, hogy az emberek életét jobbá tegyük és megkönnyítsük."
Az adócsökkentési program pontosan erről szól, és nem véletlen, hogy a családosokat, a többgyermekeseket segíti, hiszen a Orbán-kormány egyik legfontosabb törekvése a családok megvédése, jólétének támogatása - hangsúlyozta az elemző. Az élelmiszerárak csökkentését komplex problémának nevezte az igazgató. Mint mondta, a kormányfő az emberek érdekében mérsékletességre szólította fel a kereskedelmi láncokat, miközben kilátásba helyezte, ha nem működnek együtt, a kormánynak megvannak az eszközei, hogy beavatkozzon az élelmiszerárakba.
Boros Bánk Levente felhívta a figyelmet arra, hogy az ellenzéki formációk érdemben nem tudtak hozzászólni és talán nem is merték kritizálni a miniszterelnök intézkedési terveit.
Forrás: MTI
Fotó: