Még mindig nem tisztázta a Katona József Színház a zaklatási ügy ellentmondásait. A színház közleményében több érintettről ír, míg Gothár Péter rendező szintén közleményében egy nőtől kért bocsánatot az egy évvel korábbi eset miatt. Szerettük volna megkérdezni a színháztól, hogy hány esetről tudnak, és egy évvel alatt miért nem tettek lépéseket, de nem kaptunk választ.
Mivel önkormányzati intézményről van szó, kerestük a kultúráért felelős DK-s főpolgármester-helyettest is, de ő sem akart nyilatkozni híradónknak.
Gy. Németh Erzsébet korábban a hvg.hu-nak adott egy rövid interjút, amelyben azt mondta, a Katona József Színház példaértékűn kezelte az ügyet. Állítása szerint Karácsony Gergely minden intézménynek és fővárosi cégnek utasítást adott, mely szerint az ilyen esetekre meg kell alkotniuk a saját belső eljárásrendjüket. Azt is elmondta, nem tartja szükségesnek, hogy a főváros vizsgálatot kezdeményezzen.
Addig nem lesz rend a színházi szakmában, amíg nem lesz rend a Színház- és Filmművészeti Egyetemen
- ezt a Thália Színház vezetője mondta a Hír Tv Szabadfogás című műsorában. Kálomista Gábor szerint ugyanis a Katona József Színházban napvilágra került zaklatási botrány gyökere az egyetem.
Kerestük a Színház- és Filmművészeti Egyetemet is, hogy megkérdezzük, taníthat-e a továbbiakban Gothár Péter az intézményben, és mi lesz a jelenlegi osztályával. Válaszukban nem mondtak a korábbi rövid közleményüknél többet, amely szerint vizsgálat indult, annak lezárultáig nem adnak tájékoztatást. Annyit azonban közöltek, hogy a rendezővel kapcsolatban a diákok részéről eddig nem érkezett panasz.
Az Origo hívta fel a figyelmet arra, hogyan nyilatkozott nemrég a Katona József Színház igazgatója a diákjaikat zaklató tanárokról. Máté Gábor arról beszélt, „még középiskolában is előfordul, hogy a tanár megvárja, míg a diákja eléri a nagykorúságot, majd összeházasodnak”.
Majd azt mondta, „elképzelhető, hogy ezek mögött ott lapul valamilyen intellektuális kielégülés is”.
Hír TV