A kormányszóvivő reálisnak és valósnak nevezte azt a listát, amelyet a miniszterelnök ismertetett korábban a Nemzetközi Valutaalap feltételeiről, melyet a Magyar Nemzet közölt elsőként. Giró-Szász András a Népszabadságnak adott interjúban hangsúlyozta: kevés olyan kormány van jelenleg Európában, amely idén és jövőre is teljesíti az elvárt hiányszámokat.
Nemcsak a Fidesz-, de az MSZP-szimpatizánsok is elfogadhatatlannak tartják a Nemzetközi Valutaalap (IMF) megszellőztetett feltételeit – derül ki a Nézőpont Intézet Magyar Nemzet számára készített közvélemény-kutatásából. |
Elmondása szerint a magyar kormány továbbra is kész a megállapodásra a nemzetközi szervezetekkel, az Európai Uniótól és a Nemzetközi Valutaalaptól kért pénzt pedig nem kívánja felhasználni, hanem azt biztonsági hitelkeretként kezelné. Varga Mihály tárca nélküli minisztert idézve a Bloomberg hírügynökség szerdán azt írta: októberben folytatódhatnak Magyarország hiteltárgyalásai a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) és az Európai Unióval.
3000 milliárd az államkasszában
A kormányszóvivő korábban kifejtette: 3000 milliárd forintot köszönhet annak az államkassza, hogy még nem született megállapodás az IMF-fel, ugyanis a valutaalap nem engedte volna megadóztatni a bankokat.
Nem lesz privatizáció
Giró-Szász András korábban a Lánchíd Rádióban elmondta: egyik szervezet sem kényszerítheti hazánkat, hogy újraindítsa a privatizációt. A szóvivő felidézte, hogy ez ellentétes lenne a kormány politikájával, melyben a visszavásárlás kapja a hangsúlyt. Kiemelte a Mol és a Rába mellett a különféle közszolgáltatókat, mely cégek hasznát így helyben tuják tartani.