A munkálatokat saját vagy uniós forrásból kell megoldaniuk az intézményeknek, mert az állami költségvetésben nincs rájuk keret. A lap szerint ma egyetlen kórház sincs amelynek maradna forrása a felújításokra, állagmegóvásra, az EU pedig jellemzően nem ad pénzt ilyen feladatokra. A kórházszövetség elnöke szerint a hatóságok által előírt munkálatokat akkor is teljesíteni kell, ha nincs pénz, ugyanis elmulasztásuk esetén akár meg is bírságolhatják a kórházat.
A Ház előtt az egészségügy
Az Országgyűlés várhatóan kedd este kezdi tárgyalni az egészségügy újjáalakításáról szóló előterjesztést; ezzel az állam májusban – a korábbi tervekhez képest nem két lépcsőben, hanem egyszerre – vehet át 55 kórházat az önkormányzatoktól. Az erről szóló, Réthelyi Miklós nemzetierőforrás-miniszter által jegyzett törvényjavaslat szerint lesz olyan megye, ahol hat, és olyan is, ahol csak egy intézmény kerül állami fenntartásba. A legtöbb kórházat Komárom-Esztergom és Veszprém megyében veszi át az állam.
Réthelyi Miklós március 30-án nyújtotta be az Országgyűlésnek a törvényjavaslatot, mely szerint az állam a korábbi tervezetthez képest nem két lépcsőben, hanem egyszerre, és kettővel több, összesen 55 kórházat vesz át májusban az önkormányzatoktól. Az első elképzelés szerint május elsejével 43, majd 2013. január elsejével további tíz kórházat vett volna át a települési önkormányzatoktól.
Szócska Miklós korábban arról biztosított mindenkit, hogy az átszervezések a betegellátás folyamatosságát nem befolyásolják majd, sem vidéken, sem a fővárosban. Véleménye szerint az átszervezés megtakarítással jár, bár adminisztratív költségei lesznek.