Boross Péter felidézte a 62 évvel ezelőtti eseményeket a Hír TV Magyarország élőben című műsorában. A Fővárosi Tanácsnál dolgozott, amit egy munkaértekezleten érkezett egy telefonhívás, hogy mi történik az utcán. „Az egyik barátommal kimentünk a Kossuth térre, ami már majdnem tele volt. Ott hallottuk, hogy: miénk a haza, minden orosz menjen haza. Ez nagy sokk-ként hatott, mert bár az elmúlt években lazult a rendszer, de ennyire azért nem”. Ez után Nagy Imre tartott beszédet, amit úgy kezdett, hogy „elvtársaim”. „Az erre adott reakcióból már lehetett látni, hogy itt forradalom lesz.”
„Nemzetkategorizáló vizsgálatokat diktál a történelem, és ezekből le kell vonni a következményeket” – mondta Boross Péter. Szerinte az ilyen felkelések, forradalmak, mint a 1956-os, vagy az 1848-49-es, teljesen irreálisak. Szerinte egy spontán felkelésről volt szó 56-ban is „egy vérig sértett nemzet dühkitörése volt”. A felkelők és forradalmárok a következménnyel nem számolnak. És bár mindegyik vége vereséggel végződött, de a nemzeti emlékezet részéve vált, és fontos, hogy legyen mire emlékezni, és legyen miből táplálkoznia egy nemzetnek – mondta.
„1945 után a történelmileg kialakult Magyarország társadalmi rendszerének szétrohasztását kezdte meg a hatalom.” – mondta Boross Péter, aki szerint erre egyik példa az értelmiség üldözése, megfélemlítése, vagy éppen a szabotázsperek. „Szétforgácsoltak mindent, élhetetlenné tették az országot”
Boross Pétert a forradalom után letartóztatták, majd internálták.
A volt miniszterelnök reagált arra is, hogy Pusztahencse momentumos polgármestere nem tartja fontosnak az 56-ról való megemlékezést. Boross Péter szerint ez szégyen, és egy jó példa arra, hogy egy ilyen hír a média által bekerül a köztudatba, ami romboló hatású. „A legostobább hír is bombázza az agyakat, és megvan a veszélye a teljes félrevezetésnek”. Szerinte ez azért is nonszensz, mert még a kommunista rendszer utódpártjai is elmennek fejet hajtani.
Boross Imre arról is beszélt, hogy 2018-ban is fontos a szuverenitás és a függetlenség. Szerinte a fenyegetettség mindig kivált egy 56-hoz hasonló reakciót. Úgy látja: az ilyen jellegű támadások mindig érzelmi motívumokat ébreszt az emberekben, és ez a „nemzeti megmaradásnak egy óriási erőgóca”.
Szerinte elképesztő az a változás és züllés, ami Nyugat-Európában zajlik. „Van egy gőgös nyugat, és egy kapaszkodó, háborgó kelet, ez folyik ebben a nihilista világban, ami borzasztó folyamatokhoz vezethet.”
Tekintse meg a teljes interjút: