Bekiabálás: Vissza akarja ide hozni a drogosokat?
Bodnár Zoltán: Ami az ombudsmannak a…
Bekiabálás: Tegye a kalapjára, és vigye magával! Örülök, hogy megszűnt itt ez a drogos hely!
Bekiabálásokkal zavarták meg a józsefvárosi lakosok a liberálisok főpolgármester-jelöltjének sajtótájékoztatóját. Bodnár Zoltán azt mondta, a kerület fideszes polgármestere hibát követett el, amikor bezáratta a tűcsereprogramnak is otthont adó központot. „Az egészen biztosan nem megoldás, amit a polgármester ebben a kerületben csinál. Ha úgy gondolja, hogy nem szereti, hogy itt vannak, be kellene mondani, hogy mégis hol legyen a városban a tűcsereprogram, lehet egy kerületet megtisztítani, de ez a probléma még létezik” – mondta Bodnár Zoltán.
A helyiek szerint viszont a Kék Pont Drogkonzultációs Központ évekig megkeserítette az életüket. Az egyik Lujza utcai bérház gondnoka, Lakatos Jenő múlt pénteken már nyilatkozott a konzultációs központról a Hír TV-nek. Azt mondja, a riport után fenyegető telefonhívást kapott.
– Van gondolata, hogy kik voltak?
– Szerintem ők, a dolgozók, a Kék Pont.
– És megfenyegették önt, hogy…?
– Hogy belemártírkodtam az ő munkájukba. De akkor már ők nem voltak itt.
– Ön szerint a kék pontosok hívták fel önt?
– Igen! Ezzel kapcsolatban hívtak föl; nem azt mondták, hogy gyere, vedd föl a lottóötöst.
– De miből gondolja, hogy a kék pontosok voltak?
– Vagy az ő támogatóik…
A Kék Pont Drogkunzultációs Központ kommunikációs igazgatóját hiába kerestük az ügyben, nem kívánt nyilatkozni. „Eljöttünk a kerületből, gyakorlatilag mi lezártuk ezt az ügyet, mindent elmondtunk már ebben a dologban, ami elmondható volt, minden ott van a holnapunkon, elérhetők a korábbi állásfoglalásaink, véleményünk. Igazából mi már nem tudunk ehhez mit hozzátenni, már nem is vagyunk, sajnos ez lezárult” – mondta Barna Erika.
A nyolcadik kerület polgármestere korábban azt mondta, azért vonták meg a támogatást a központtól, mert nem teljesítette a vállalt feladatait. Több mint százezer tűt osztottak ki, ebből hetvenezer soha nem került vissza, hanem a parkokban és az utcákon dobálták szét a drogosok. „Morálisan sem értek egyet a tűcsereprogrammal. Aki ahhoz hozzájárul, hogy más drogozhasson, tudván azt, hogy belehalhat, az halálba segíti az intravénás szer használóját. Én nem fogok ahhoz asszisztálni, hogy belehaljon, ahhoz fogok asszisztálni, hogy meggyógyuljon, és ne drogozzon” – mondta Kocsis Máté.
A józsefvárosi tűcsereprogramot elmarasztaló biztosi jelentés miatt a jövő héten a parlament igazságügyi bizottsága meghallgatja Székely László alapjogi biztost, mivel a hivatala már az önkormányzat tájékoztatása előtt egyeztetett a Társaság a Szabadságjogokért nevű liberális jogvédő szervezettel.
A Kék Pont Alapítvány miatt a Jobbik az ügyészséghez fordul. A radikális párt azért kért vizsgálatot, hogy kiderüljön: elkövetett-e jogsértést az alapítvány azzal, hogy háromszor több injekciós tűt osztott ki a drogosok között, mint amennyit végül begyűjtött.