Most már ott tart a technika, hogy beszélgetés közben nem kell gondolkodnunk a válaszon, mivel ezt egy okos szemüveg megteszi helyettünk.
A technika fejlődésének semmi sem szabhat határt, így lehetett egy úgynevezett kiterjesztett valóság szemüveget megálmodni és megalkotni egy laptop és pár jó barát segítségével. A Stanford Egyetem diákjai egy hétvégi napon a kollégiumban néhány óra leforgása alatt együtt kódolták az általuk RizzGPT-nek nevezett programot.
A 22 éves Bryan Chiang egy hackathon esemény közeledtével ihletet kapott. Ezeknek a rendezvényeknek az a célja, hogy különböző csapatok, amik üzletemberekből, szoftverfejlesztőkből és más szakemberekből állnak, meghatározott témában rövid időn belül működő informatikai eszközöket készítsenek.
A fiatalok által készített RizzGPT egy olyan szoftver, amely az OpenAI ChatGPT-t használja, tehát képes emberhez hasonló beszélgetést generálni a felhasználó felszólításai alapján. Chiang kiterjesztett valóság segítségével építette meg szerkezetét, amely kamerával, mikrofonnal és egy belső kivetítő képernyővel rendelkezik.
Mivel a monokli nyílt forráskódú, Chiang módosíthatta a belső részeket, és saját ízlése szerint kódolhatta. A RizzGPT-t úgy kódolta, hogy a mikrofonon keresztül figyelje a beszélgetést, és azt szöveggé alakítsa át, majd küldje el WiFi-n keresztül a ChatGPT-nek, hogy az válaszokat generáljon. A "karizmatikus" választ visszaküldi a monoklira, ahol a szöveg megjelenik egy belső képernyőn, amit a felhasználó el is tud olvasni.
A jelenlegi modell szigorúan csak prototípus, és mint ahogy a legtöbb próbaverzió esetében, még mindig találkozni olyan hibákkal, amelyek miatt a szöveg például nehezen olvasható. A végzős informatikus hangsúlyozta, hogy nem tervezik a RizzGPT kereskedelmi forgalomba hozni. Ehelyett őneki az a missziója, hogy megmutassa mi mindent lehet elérni a technológia segítségével.
Az alkotó elismerte, hogy bár nem ez a cél, valós kockázatot jelent az esetleges felhasználók körében, hogy túlzott függőség alakuljon ki a találmány és annak használata irányába. Az informatikus szerint ez a jövő: a számítógépek idővel felváltják a személyes, emberi kapcsolatokat.