ANDI egy hőbábu, akit az Egyesült Államokbeli Arizona State University kutatói alkottak meg. A bábut a hőséggel kapcsolatos betegségek vizsgálata miatt hozták létre, hogy modellezzenek különböző időjárási körülményeket, és hogy ezekben hogyan viselkedik az emberi test.
ANDI-t egy hőkamrában vizsgálják, azonban nem csak ez az egyetlen környezet, ahonnan adatokat tudnak kinyerni, hiszen ez a bábu az első a világon, amely a szabadban is vizsgálható. A számítógépes technológiának köszönhetően tudják a bőr hőmérsékletét és az izzadási sebességét szabályozni, hogy hozzáférjenek a szükséges adatokhoz.
A Betegségellenőrzési és Megelőzési Központ jelentése szerint az Egyesült Államokban évente átlagosan 700 haláleset kapcsolódik a hőséghez, és több, mint 9000 embert szállítanak kórházba ilyen megbetegedéssel. A bábuval történő kísérletek segíthetnek elvezetni a tudósokat olyan megoldásokhoz, amelyekkel megelőzhető a kritikus állapot kialakulása. Az ANDI missziója az, hogy kiderítse és megértse, mi történik a testtel a hőguta közben.